Lotto Ekstraklasa: Milowy krok Górnika Zabrze ku utrzymaniu

Adam Hlousek, Kacper Michalski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na zakończenie 33. kolejki Lotto Ekstraklasy, Górnik Zabrze odniósł zwycięstwo przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec (4:0). Dla gospodarzy, to czwarta wygrana z rzędu i są na dobrej drodze do utrzymania.

Przed dzisiejszą potyczką ciężko było wskazać na faworyta, ponieważ będące z nożem na gardle Zagłębie Sosnowiec potrzebuje punktów, aby w samej końcówce sezonu wywalczyć utrzymanie w lidze. Spotkanie miał początkowo poprowadzić Piotr Lasyk z Bytomia, lecz nieco mniej niż na godzinę postanowiono dokonać zmiany w obsadzie sędziowskiej. W Zabrzu awaryjnie zawody poprowadził Szymon Marciniak.

W 28. minucie Igor Angulo wyszedł sam na sam z Dawidem Kudłą, którego Hiszpan przelobował, lecz obrońca beniaminka zdążył wybić futbolówkę z linii bramkowej, to już przy dobitce Borisa Sekulicia goście byli bezradni. Dziesięć minut później Jesus Jimenez otrzymał znakomite dośrodkowanie w pole karne, w którym mimo trzech rywali, którzy nie potrafili odebrać piłki Hiszpanowi, potrafił oddać celne uderzenie z ostrego kąta. W 43. minucie Igor Angulo tym razem nie zmarnował okazji, kiedy stanął przed bramkarzem i plasowanym strzałem pokonał Kudłę.

Druga część spotkania nie rozpoczęła się najlepiej dla gości. Kilka minut po przerwie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał Patrik Mraz. Po tym Kamil Zapolnik z bliskiej odległości wpakował Kamil Zapolnik, lecz po wideoanalizie VAR uznano, iż był na pozycji spalonej. Wynik spotkania w 78. minucie ustalił Igor Angulo, który praktycznie jest pewny zgarnięcia statuetki dla najskuteczniejszego zawodnika tego sezonu.

29.04.2019, 33. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Ernesta Pohla, Widzów: 11 549

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0)

Boris Sekulić 28′, Jesus Jimenez 38′, 78′ Igor Angulo 43′

Górnik: Martin Chudy – Adrian Gryszkiewicz, Paweł Bochniewicz, Sekulić, Dani Suarez – Mateusz Matras, Jesus Jimenez, Szymon Żurkowski, Gwilia (Adam Örn Arnarson 80′) – Kamil Zapolnik (Szymon Matuszek 73′), Igor Angulo

Zagłębie: Dawid Kudła – Giorgos Mygas, Mateusz Cichocki, Martin Toth, Patrik Mraz – Tomasz  Nawotka (Giorgi Gabedawa 41′), Lukas Gressak (Sebastian Milewski 59′) Mateusz Możdżeń, Szymon Pawłowski – Żarko Udovicić, Vamara Sanogo (Piotr Polczak 53′)

Żółte kartki: Walerian Gwilia – Patrik Mraz, Szymon Pawłowski

Czerwona kartka: Patrik Mraz 49′, za dwie żółte kartki

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)