LOTTO Ekstraklasa: Legia rzutem na taśmę wygrywa w Zabrzu

Szalony mecz zobaczyli kibice w Zabrzu. Górnik prowadził z Legią do 77. minuty, ale ostatecznie to goście wygrali.

Legia Warszawa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Górnik Zabrze przegrał z Legią Warszawa 1:2 w meczu 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zwycięstwo gościom zapewnił Carlitos.

Ten mecz był bardzo ważny dla obu drużyn, Górnik chciał bezpiecznie odskoczyć strefie spadkowej. Drużyna z Warszawy także chciała dziś zdobyć komplet punktów, by nadal utrzymać się w walce o mistrzostwo.

Pierwszy groźny strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 10. minucie. Igor Angulo dostał piłkę w polu karny, minął obrońcę, ale uderzył tuż obok bramki. Chwilę później odpowiedziała Legia. Sprzed pola karnego uderzał Iuri Medeiros, lecz dobrą interwencją popisał się Martin Chudý. Później kolejną akcję stworzyli sobie Górnicy. Angulo wyszedł sam na sam z Radosławem Cierzniakiem jednak uderzył prosto w niego. Kolejna akcja gości zakończyła się bramką. Walerian Gwilia dośrodkował w pole karne, tam nogę dołożył Angulo i tym razem pokonał Cierzniaka. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale Cierzniak dobrze interweniował po główce Angulo. Do przerwy Górnik prowadził z Legią 1:0.

Pierwszy strzał w drugiej połowie oddali gospodarze. Cierzniak jednak pewnie złapał futbolówkę po strzale Angulo. W 70. minucie blisko bramki wyrównującej był Sebastian Szymański, lecz minimalnie przestrzelił. Chwilę później goście otrzymali rzut karny po zagraniu ręką Angulo. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Carlitos i pokonał bramkarza. W końcowych minutach spotkania były gracz Wisły zapewnił Legii zwycięstwo. Dostał on podanie od Medeirosa, minął Wiśniewskiego i nie dał szans Chudemu. W doliczonym czasie gry do remisu mógł doprowadzić Angulo, ale Cierzniak złapał piłkę po jego strzale z rzutu wolnego i ostatecznie Górnik przegrał z Legią 1:2.