LOTTO Ekstraklasa: Legia pokonuje Lechię w hicie kolejki

Legia pokonała Lechię i przybliżyła się do mistrzostwa.

Dusan Kuciak, Kasper Hamalainen / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała z Legią Warszawa 1:3. Gola dla gospodarzy strzelił Lukáš Haraslín, dla Legii trafiali Paweł Stolarski, Kasper Hämäläinen i Iuri Medeiros.

Mecz w Gdańsku był meczem o pozycję lidera, a także o przybliżenie się do Mistrzostwa Polski. Piotr Stokowiec zapowiadał, że jego piłkarze nie czują żadnej presji, ze sztabu Legii mieliśmy zapowiadaną walkę o 3 punkty od początku meczu, mimo zawieszenia trenera i wykartkowaniu się kilku piłkarzy.

Mecz zaczął się od kontrowersji. W 6. minucie Artur Sobiech wyszedł sam na sam z Radosławem Cierzniakiem, minął go, a strzał, który zmierzał do bramki ręką zatrzymał Artur Jędrzejczyk. Po długiej analizie VAR Daniel Stefański nie wskazał na wapno i dał rzut sędziowski Legii. Po upływie kwadransa okazję na gola miał właśnie Jędrzejczyk, ale po jego uderzeniu piłkę pewnie chwycił Dušan Kuciak. Chwilę później na prowadzenie wyszła Lechia. W pole karne futbolówkę wrzucił Konrad Michalak, a uderzeniem głową piłkę do siatki skierował Lukáš Haraslín. Okazję na podwyższenie prowadzenia miał Filip Mladenović, lecz jego uderzenie nie zagroziło bramce Radosława Cierzniaka. Sędzia do podstawowego czasu pierwszej połowy doliczył aż 7 minut. W tym doliczonym czasie groźnie z dystansu strzelał André Martins jednak Kuciak pewnie chwycił piłkę po strzale Portugalczyka i do przerwy Lechia Gdańsk prowadziła z Legią Warszawa 1:0.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić William Remy, ale bramkarz gospodarzy świetnie interweniował po jego strzale. Świetną okazję do zdobycia gola miał też Michał Kucharczyk, lecz fatalnie przestrzelił po dośrodowanie z lewej strony. Legii w końcu udało się doprowadzić do remisu. Jarosław Kubicki starał się wybić piłkę, nabił Pawła Stolarskiego, a futbolówka wpadła do siatki. Chwilę później gości na prowadzenie mógł wyprowadzić Carlitos, lecz strzelił tuż nad bramką. Warszawskiej drużynie w końcu udało się wyjść na prowadzenie. Sebastian Szymański minął Kuciaka, podał piłkę do Kaspra Hämäläinena, a temu nie pozostało nic jak wpakować piłkę do siatki. Piłkarze Lechii podłamali się po czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna i stracili nadzieje na jakiekolwiek punkty. W doliczonym czasie gry Legia dobiła rywala. Carlitos podał do Iuriego Medeirosa, a ten ładnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał bramkarza. Ostatecznie Lechia Gdańsk przegrała z Legią Warszawa 1:3.