LOTTO Ekstraklasa: Legia kończy rok zwycięstwem. Nieudany debiut Smudy

Paweł Maul (Piłkarski Świat)

Bez niespodzianki zakończył się dzisiejszy mecz pomiędzy Legią Warszawa a Górnikiem Łęczna. Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo (5:0) po trzech trafieniach Nemanji Nikolicia oraz jednym Miroslava Radovicia i Kaspra Hamalainena. Na ławce trenerskiej gości zadebiutował Franciszek Smuda.

Legia dominowała na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Rywal miał co prawda kilka dogodnych sytuacji, które mógł zamienić na gola, jednak czujnie w bramce stał przez całe spotkanie Arkadiusz Malarz. Gospodarze niesieni dopingiem ponad 20 tys. kibiców, już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Do przerwy prowadzili jednak dwoma bramkami, bo na listę strzelców wpisał się również Miroslav Radović.

Po zmianie stron Legia nadal nieustępliwie atakowała. Przyniosło to wymierny efekt w postaci kolejnych dwóch bramek Nemanji Nikolicia. Węgier prawdopodobnie po raz ostatni wybiegł na boisko w barwach Legii, bo prawdopodobnie zmieni klub w najbliższym, zimowym oknie transferowym. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:0, ponieważ w doliczonym czasie gry, bramkę zdobył także Kasper Hamalainen.

Legia Warszawa zakończy rok na podium LOTTO Ekstraklasy, ze stratą 4pkt do liderujących Jagiellonii i Lechii. Górnik Łęczna nie był natomiast w stanie opuścić ostatniego miejsca w ligowej tabeli i przed Franciszkiem Smudą, który po dłuższej przerwie wraca do Ekstraklasy trudne zadanie, aby na wiosnę jego zespół prezentował się dużo lepiej.

Legia Warszawa 5:0 Górnik Łęczna (2:0)

1:0 5′ Nemanja Nikolić

2:0 20′ Miroslav Radović

3:0 58′ Nemanja Nikolić

4:0 76′ Nemanja Nikolić

5:0 90′ Kasper Hamalainen

Legia Warszawa: Malarz – Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Hlousek – Kopczyński (59′ Hamalainen), Moulin – Kazaiszwili (73′ Aleksandrow), Odjidja-Ofoe, Radović – Nikolić (79′ Szymański)

Górnik Łęczna: Małecki – Sasin, Komor, Gerson (60′ Szmatiuk), Leandro – Dźwigała (46′ Bogusławski), Drewniak – Bonin, Pitry (65′ Hernandez), Piesio – Śpiączka