Lotto Ekstraklasa: Łęczna gromi

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

Górnik Łęczna pokonał w Lublinie Cracovię 3:0 w meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy. Wszystkie trzy bramki padły w drugiej części gry.

Wynik meczu w 50. minucie otworzył Leândro, dla którego była to premierowa bramka w sezonie. Na 2:0 w 77. minucie podwyższył Adam Dźwigała. Co ciekawe dla 21-letniego obrońcy również był to pierwszy gol w bieżących rozgrywkach. Wynik meczu na osiem minut przed końcem spotkania ustalił Bartosz Śpiączka, dla którego było to dziewiąte trafienie.

Ten rezultat dla obu drużyn jest przerwaniem swoich serii. Górnik po dwóch przegranych meczach w końcu wygrał, a Cracovia przerwała swoją serię – trzech meczy bez porażki.

W następnej kolejce Łęczna zagra w Gliwicach z Piastem, Pasy podejmą Ruch Chorzów.

16.05.2017, godz. 18:00 Górnik Łęczna – Cracovia 3:0 (0:0)