LOTTO Ekstraklasa: Lechia Gdańsk remisuje z Zagłębiem Lubin

Lechia tylko zremisowała z Zagłębiem i oddaliła się od mistrzostwa.

pilkarskiswiat.com

W meczu 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1. Gości na prowadzenie wyprowadził Ľubomír Guldan, do remisu doprowadził Michał Mak.

Obie drużyny nie mogły obejść obok tego meczu obojętnie. Gospodarze nadal marzą o mistrzostwie i jeśli nadal chcieli być w grze o tytuł musi zacząć wygrywać mecze. Lubinianie nadal mają szansę na eliminacje Ligi Europy i jeśli chcą się tam znaleźć to nie powinni gubić punktów.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 4. minucie. Sprzed pola karnego strzelał Lukáš Haraslín i uderzył tuż nad bramką. Chwilę później Słowak miał kolejną okazję. Minął bramkarza gości, później obrońcę, lecz trafił w boczną siatkę. W 23. minucie ponownie zaatakowali gospodarze. tym razem na uderzenie zdecydował się Flávio Paixão, ale też mu trochę zabrakło, by wyprowadzić Lechię na prowadzenie. Chwilę później wreszcie odpowiedziało Zagłębie. Sprzed pola karnego strzelał Bartłomiej Pawłowski jednak skutecznie interweniował Dušan Kuciak. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy kolejną szansę na gola miała Lechia. Michał Nalepa dopadł do wybitej piłki, strzelił z przewrotki, ale nie zagroził bramce Konrada Forenca. W końcowych minutach dosyć niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. Filip Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego, futbolówka odbiła się od Błażeja Augustyna, trafiła pod nogi Ľubomíra Guldana, ten uderzył z pierwszej piłki i trafił pod nogami  Kuciaka. Do przerwy Lechia przegrywała z Zagłębiem 0:1.

W 53. minucie prowadzenie gości mógł podwyższyć Filip Jagiełło, który strzelał z dystansu jednak jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Okazję na bramkę wyrównijącą miał Daniel Łukasik, lecz jego strzał z rzutu wolnego był minimalnie niecelny. Jeszcze lepszą okazję miał Haraslín, który strzelał po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia, ale świetną interwencją przed stratą gola Zagłębie uratował Forenc. Gospodarzom w końcu udało się doprowadzić do remisu. Patryk Lipski wstrzelił piłkę w szesnastkę, przyjął ją Michał Mak, strzelił na wślizgu i pokonał Forenca. Blisko gola dającego prowadzenie Lechii był Augustyn jednak główkował minimalnie niecelnie. W doliczonym czasie gry 3 punkty mogło zgarnąć Zagłębie, lecz Karol Fila świetnie wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Patryka Tuszyńskiego. Ostatecznie żadnej drużynie nie udało się zdobyć bramki dającej zwycięstwo i obie drużyny podzieliły się punktami.