LOTTO Ekstraklasa: Kulenović uratował punkt Legii

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jagiellonia Białystok zaczęła, a Legia Warszawa skończyła strzelanie. W najciekawiej zapowiadającym się meczu trzynastej kolejki padł remis 1:1.

Ekipa Ricardo Sa Pinto nie ma łatwego powrotu po przerwie reprezentacyjnej. Tydzień temu podejmowali Wisłę Kraków (3:3), a tym razem czekał ich wyjazd do Białegostoku i mecz z liderem w tabeli. Jagiellonia z kolei tydzień temu pokonała Pogoń Szczecin 2:1.

Gospodarze od razu wysoko postawili poprzeczkę Legii. Właściwie w pierwszych minutach Jagiellonia wywalczyła rzut rożny. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Ivan Runje i niespodziewanie pokonał Arkadiusza Malarza. Legia próbowała odpowiedzieć, najciekawszą sytuację w pierwszej połowie miał Sebastian Szymański. Młody zawodnik groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale efektownie interweniował Marian Kelemen. Choć można było mieć wątpliwości, czy piłka zmierzała w światło bramki, lecz na pewno przez moment zadrżały serca kibiców Jagi.

W drugiej części gry to Legia była częściej w natarciu. Jednak na gola musiała czekać niemal do ostatniego gwizdka. A trafienie zaliczył… Sandro Kulenović. W 89. minucie meczu Andre Martins z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a 18-letni Chorwat strzałem głową pokonał Kelemena.

Legia drugi tydzień z rzędu musi ratować punkty w końcówce. Stołeczni pod wodzą Sa Pinto na pewno zapewniają emocje, choć ich kibice na pewno woleliby zwycięstwa. A w Białymstoku chyba można wyczuć jednak mały niedosyt.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 1:1 (1:0)

1. Runje – 89. Kulenović

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Kwiecień, Romanczuk (C) – Frankowski (90+2. Machaj), Pospisil (59. Poletanović), Novikovas – Świderski (72. Bezjak).
Rezerwowi: Sandomierski – Böðvarsson, Klemenz, Poletanović, Grzyb, Machaj, Bezjak.

Legia Warszawa: Malarz (C) – Vešović (82. Kulenović), Jędrzejczyk, Wieteska, Hloušek – Antolić (46. Kante), Cafú – Szymański, Martins, D. Nagy – Carlitos (69. Kucharczyk).
Rezerwowi: Majecki – Astiz, Stolarski, Pazdan, Kulenović, Kante, Kucharczyk.