LOTTO Ekstraklasa: Korona minimalnie lepsza od Śląska

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Korona Kielce pokonała Śląska Wrocław 2:1 w ostatnim meczu 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy zdobyli Elia Soriano i Maciej Górski, a dla Wrocławian trafił Marcin Robak.

Na zakończenie kolejki dostaliśmy starcie sąsiadów w tabeli, Korona podejmowała u siebie Śląsk. Podopieczni Gino Lettierego zajmują 10. miejsce z dorobkiem 4. punktów, Wrocławianie mają taki sam dorobek punktowy, ale lepszy bilans bramkowy i są wyżej o jedną pozycję od Korony.

Pierwsi zaatakowali gospodarze, z trudnej pozycji w polu karnym strzelał Zlatko Janjić, ale dobrze jego uderzenie obronił Jakub Słowik. Chwilę później Śląsk wyszedł na prowadzenie. Kenn Kallaste wyrzucił piłkę z autu do Matthiasa Hamrola, ten źle ją przyjął, dopadł do niego Marcin Robak, przechwycił futbolówkę i bezlitosnie wykorzystał błąd bramkarza Korony. Kielczanie długo nie czekali i od razu rzucili się do ataku. W jednej z akcji gospodarzy, Piotr Celeban odbił piłkę ręką w szesnastcę i po analizie VAR, sędzia Krzysztof Jakubik wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Elia Soriano. Hiszpański napastnik pod koniec pierwszej połowy trafił drugi raz, ale był na spalonym i jego bramka została anulowana. Do przerwy Korona remisowała z Śląskiem 1:1.

Na początku drugiej połowy, na prowadzenie mogli wyjść podopieczni Tadeusza Pawłowskiego jednak Hamrol dobrą interwencją zatrzymał Damiana Gąskę. Później na boisku było dużo niedokładności i na kolejny strzał musieliśmy czekać aż do 71. minuty, Robak dobrze zagrał do Mateusza Radeckiego, ale ten kopnął daleko od Kieleckiej bramki. Swoją okazję do pokonania bramkarza gospodarzy miał też Maciej Pałaszewski, lecz Hamrol ponownie uratował Koronę i w jakimś stopniu zrehabilitował się za swój błąd przy bramce dla gości. W końcowych minutach meczu gospodarze wyprowadzili decydujący cios. Bartosz Rymaniak dośrodkował z prawej strony w pole karne, a do siatki głową trafił Maciej Górski. Była to ostatnia ciekawa akcja tego meczu i ostatecznie Korona pokonała Śląsk 2:1.