LOTTO Ekstraklasa: Jest nowy lider!

Katarzyna Wysokińska (Piłkarski Świat)

LOTTO Ekstraklasa ma nowego lidera. A jest nim Jagiellonia Białystok, która na wyjeździe nie dała szans Górnikowi Łęczna (0:2).

Kibice zgromadzeni na stadionie obejrzeli bardzo energetyczny początek starcia. Już w 3.minucie zawodów obrońców i bramkarza Jagiellonii, postraszył Grzegorz Piesio. Jednak jego uderzenie z głębi pola karnego obiło prawy słupek bramki. W 24.minucie, rezultat pojedynku uległ zmianie, ponieważ wzorową kontrę sfinalizował Cernych. Po strzeleniu gola, Litwin, nie obnosił się zbytnio ze swoją radością. Przypominamy, że wcześniej wymieniony napastnik trafił do „Jagi” z… Górnika Łęcznej.

Kolejne zagrożenie pod bramką Prusaka zakończyło się… podwyższeniem wyniku. Dzieła zniszczenia w polu karnym dokonał Romanchuk, który idealnie wykończył niezłe zgranie piłki przez Tomasika. Sergiusz Prusak był bezradny przy uderzeniu z kilku metrów. Przed przerwą, Andrzej Rybarski, szkoleniowiec Górnika, dokonał roszady w składzie. Tymiński zastąpił na placu gry Danielewicza. Piłkarze z Białegostoku schodzili do szatni z dwubramkową przewagą.

Po wznowieniu gry, dużo większy potencjał ofensywny pokazali gospodarze. Ofensywnie również było w środku pola, gdzie dokonywano licznych przewinień. Dwa wystarczyły, aby z boiska wyrzucić Łukasza Tymińskiego. Zawodnik dzisiaj nie pokazał wielkiej piłkarskiej inteligencji. Końcówkę zdominowała Jagiellonia, jednak już nie wystarczyło to na podwyższenie stanu meczu.

Klub z Białegostoku awansował na 1.miejsce w ligowej tabeli, strącając z niego Lechię Gdańsk. Z kolei Górnik Łęczna przerwał serię dwóch meczów bez porażki.

Górnik Łęczna 0:2 Jagiellonia Białystok

Strzelcy: Cernych (24′), Romanchuk (29′)

Żółte kartki: Sasin (68′) – Runje (48′), Romanchuk (89′)

Czerwone kartki: Tymiński (67′) – konsekwencja dwóch żółtych kartek

Skład gospodarzy: Prusak – Sasin, Pruchnik, Szmatiuk, Leandro – Drewniak, Bonin, Piesio, Danielewicz (32′ Tymiński), Pitry (65′ Śpiączka) – Ubiparip (53′ Grzelczak)

Skład gości: Kelemen – Burliga, Runje, Guti, Tomasik – Grzyb, Romanchuk, Vassiljev, Chomczenowski (83′ Mackiewicz), Frankowski (90′ Wasiluk) – Cernych (83′ Świderski)