Lotto Ekstraklasa: Igor Angulo ratuje punkt dla Górnika

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim spotkaniu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec na Stadionie Ludowym zremisował z Górnikiem Zabrze (1:1).

Poniedziałkowy mecz jako starcie dwóch przyjaciół – Marcina Brosza z Dariuszem Dudkiem. Obaj szkoleniowce przez wiele lat pracowali w jednym klubie, a od kilku lat pracują na własny rachunek.

Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie. Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście, lecz strzał Igora Angulo trafiło w słupek. Niesamowitą skutecznością u progu sezonu popisuje się Vamara Sanogo, który otrzymał świetne podanie od Tomasza Nowaka i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 34. minucie doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał Piotr Polczak, jednak uderzył w boczną siatkę. W 40. minucie Mariusz Złotek podyktował rzut karny i po konsultacji z VAR-em zmienił swoją decyzję.

Po zmianie stron więcej szans stworzyło gospodarze. W 50. minucie futbolówka nawet znalazła się w siatce, lecz arbiter dopatrzył się pozycji spalonej przy strzale Konrada Wrzesińskiego. Wynik meczu wyrównał w 85. minucie Igor Angulo.