Lotto Ekstraklasa: Igor Angulo ratuje punkt dla Górnika

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim spotkaniu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec na Stadionie Ludowym zremisował z Górnikiem Zabrze (1:1).

Poniedziałkowy mecz jako starcie dwóch przyjaciół – Marcina Brosza z Dariuszem Dudkiem. Obaj szkoleniowce przez wiele lat pracowali w jednym klubie, a od kilku lat pracują na własny rachunek.

Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie. Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście, lecz strzał Igora Angulo trafiło w słupek. Niesamowitą skutecznością u progu sezonu popisuje się Vamara Sanogo, który otrzymał świetne podanie od Tomasza Nowaka i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 34. minucie doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał Piotr Polczak, jednak uderzył w boczną siatkę. W 40. minucie Mariusz Złotek podyktował rzut karny i po konsultacji z VAR-em zmienił swoją decyzję.

Po zmianie stron więcej szans stworzyło gospodarze. W 50. minucie futbolówka nawet znalazła się w siatce, lecz arbiter dopatrzył się pozycji spalonej przy strzale Konrada Wrzesińskiego. Wynik meczu wyrównał w 85. minucie Igor Angulo.

17.09.2018, 8. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Ludowy, Widzów: 4 824
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
Vamara Sanogo 17′ – Igor Angulo 85′

Zagłębie: Dawid Kudła – Patrik Mraz, Adam Kokoszka, Piotr Polczak, Mateusz Cichocki – Michael Heinloth, Żarko Udovicić – Szymon Pawłowski, Konrad Wrzesiński, Tomasz Nowak (Dejan Vokić 81′) – Vamara Sanogo (Alexandre Cristovao 74′)

Górnik: Tomasz Loska – Przemysław Wiśniewski (Adam Wolniewicz 70′), Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Michał Koj – Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz – Jesus Jimenez (Daniel Smuga 81′), Adam Ryczkowski (Konrad Ryczkowski 61′) – Kamil Zapolnik, Igor Angulo

Żółte kartki: Żarko Udovicić, Patrik Mraz, Konrad Wrzesiński – Szymon Matuszek

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Przejdź do paska narzędzi