Lotto Ekstraklasa: Hit na dziesięć w skali Beauforta

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W niedzielnym hicie w ramach 16. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pokonała na Stadionie Energa Jagiellonię Białystok (3:2).

Piotr Stokowiec odkąd przejął biało-zielonych sprawił, że Lechia Gdańsk zaczęła się liczyć w walce o mistrzostwo Polski. – Cieszę się, że zawodnicy dostrzegli różnicę, jeśli chodzi o aspekty motoryczne. Piłkarze otrzymali trzy dni wolnego w tej przerwie, by odpocząć, ale też solidnie popracowaliśmy. Inne obciążenia, inna objętość i zawodnicy to czują i widzieli – mówił trener “Lechistów”.

W 37. minucie Tomasz Musiał podyktował “jedenastkę” dla gospodarzy Arbiter po analizie VAR dopatrzył się zagranie ręką przez Ivana Runje. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Flavio Paixao i pewnie pokonał Kelemena. Dwie minuty goście doprowadzili do wyrównania. Pomocnik Marko Poletanović zdecydował się na uderzenie z dystansu. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Bramkę do szatni zdobył Jarosław Kubicki, któremu pomógł rykoszet i ekipa Piotra Stokowca schodzili do szatni z minimalnym prowadzeniem.

W 53. minucie drużyna Ireneusza Mamrota doprowadziła do remisu. Arvydas Novikovas opanował piłkę w polu karnym i mocnym uderzeniem zdobył szóstą bramkę w sezonie. Obu drużyn remis nie zadowalał, dlatego byliśmy świadkami ciekawego widowiska. W 67. minucie Marko Poletanović zacentrował w pole karne gości, a tam najwyżej wyskoczył Michał Nalepa, który strzałem głową skierował futbolówkę do bramki.