Lotto Ekstraklasa: Grad goli w Kielcach i hat-trick Drzazgi

Elia Soriano, Matej Pučko / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W sobotnim spotkaniu 25. serii gier Lotto Ekstraklasy, Korona Kielce poniosła porażkę przed własną publicznością z krakowską Wisłą (2:6).

– Czasami wygląda to tak, że my nie tyle chcemy, co musimy coś zmienić. W zeszłym tygodniu wypadli Żubrowski i Gardawski, teraz znowu kartki ma Marquez. Kiedy kompletujemy osiemnastkę to musimy zwracać uwagę na pozycje. Nie możemy wziąć kolejnego napastnika, skoro już mamy dwóch – mówił przed spotkaniem Gino Lettieri.

“Złocisto-krwiści” objęli prowadzenie już w pierwszym kwadransie gry. Wato Arweładze piekielnie mocno uderzył na bramkę z rzutu wolnego, a Mateusz Lis nie był wstanie odbić futbolówki. Wystarczyło jednak dziesięć minut, by “Biała Gwiazda doprowadziła do remisu. Łukasz Burliga urwał się prawą stroną i wyłożył piłkę Krzysztofowi Drzazdze, który dopełnił formalności. Niezwykle ciekawie było w kolejnych momentach. W 28. minucie z prawego skrzydła dośrodkował Matej Pućko do Wato Arweładze, a ten strzałem głową pokonał golkipera. Do wyrównania doprowadził Jakub Błaszczykowski, który rozgrywał w Kielcach najlepsze spotkanie po powrocie do ekstraklasy.

Po przerwie goście wykorzystali fatalne błędy formacji defensywnej kieleckiej Korony. W 51. minucie Krzysztof Drzazga po raz drugi tego wieczora wpisał się na listę strzelców, czym udowodnił, że będzie ogromnym wzmocnieniem w końcówce sezonu. Kilka minut były zawodnik Puszczy Niepołomice spudłował w dogodnej akcji, ale zrehabilitował się kilka chwil później, gdy podaniem obsłużył Vukana Savicevicia.