LOTTO Ekstraklasa: Górnik Zabrze pewnie wygrywa z Wisłą Kraków

W meczu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Górnik Zabrze pokonał Wisłę Kraków 2:0. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Mateusz Matras.

LOTTO Ekstraklasa piłka / fot. MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Celem Górnika na rundę wiosenną jest utrzymanie, przez co Zabrzanie zrobili kilka transferów, które miały w tym pomóc. Celem gości jest pierwsza ósemka, chociaż Maciej Stolarczyk stracił kilku ważnych zawodników przez problemy finansowe i pojawiały się głosy, że Wisła będzie musiała walczyć o utrzymanie, jednak te pogłoski są raczej przesadzone.

Już w 1. minucie Górnik znalazł drogę do bramki, jednak gol Łukasza Wolsztyńskiego nie został uznany, ponieważ napastnik Górnika był na spalonym. Chwilę później Wisła wyszła z kontratakiem. Sławomir Peszko dostał prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z Martinem Chudym, jednak uderzył prosto w niego. Następna akcja gospodarzy zakończyła się golem. Jesús Jiménez dośrodkował w szesnastkę, a tam głową do siatki trafił Mateusz Matras. W 24. minucie podopieczni Macieja Stolarczyka mogli doprowadzić do remisu jednak Chudy świetną interwencją zatrzymał Marko Kolara. Kolejną szansę w drużynie Wisły miał Krzysztof Drzazga, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta, lecz trafił w boczną siatkę. Niewykorzystane okazje zemściły się na Wiślakach. Walerian Gwilia dośrodkował z rzutu rożnego, piłką trącił Igor Angulo, trafiła ona pod nogi Matrasa, a ten przy pomocy rykoszetu zdobył drugą bramkę. W doliczonym czasie gry gola kontaktowego mógł strzelić Patryk Plewka, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie jak pierwsza, nadal dominował Górnik, ale tym razem nie stwarzał sobie aż tylu okazji. W 58. minucie Igor Angulo wyszedł sam na sam z Mateuszem Lisem, ale fatalnie przestrzelił. Swoją okazję do zdobycia gola miał też Gwilia jednak Lis tym razem dobrze interweniował. W końcówce meczu hattricka mógł ustrzelić Matras, lecz piłka po jego finezyjnym strzale przeleciała tuż nad bramką. Ostatecznie Górnik Zabrze wygrał z Wisłą Kraków 2:0.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0 (2:0)