LOTTO Ekstraklasa: Górnik z pierwszym ligowym zwycięstwem na wyjeździe

Własne

Górnik Zabrze dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Termalicą został nowym liderem LOTTO Ekstraklasy, przynajmniej na parę godzin. Goście udali się do Niecieczy aby powalczyć o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Finalnie ta sztuka beniaminkowi się udała. Wynik spotkania w dwudziestej minucie otworzył debiutanckim trafieniem Damian Kądzior. 17 minut później w kryzysowym dla Niecieczan momencie po pięknym lobie wyrównał Samuel Stefanik. Pierwsze trzy wyjazdowe punkty dla beniaminka z Zabrza dał Łukasz Wolsztyński. Mecz finalnie zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść gości. I tym samym sposobem Górnik powędrował na miejsce pierwsze (15pkt), a Termalica na miejsce ostatnie (5pkt)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 Górnik Zabrze
37’ Samuel Stefanik |20’ Damian Kądzior  70’ Łukasz Wolsztyński

Skład Bruk-Bet Termalici Nieciecza: 82.Mucha, 17.Szeliig, 4.Kecskes, 77.Putivtsev, 16.Miković, 28.Piątek(84’ Misak), 25.Kupczak, 7.Gergel, 10.Stefanik(71’ Guba), 20.Pawłowski, 14.Wróbel(46’ Śpiączka)

Skład Górnika Zabrze: 1.Loska, 14.Koj(90+1’ Wolniewicz), 15.Suarez, 4.Wieteska, 28.Ambrosiewicz, 7.Kurzawa, 27.Żebrowski, 22.Matuszczek, 9.Kądzior, 23.Rafał Wolsztyński(38’ Ledecky), 25.Łukasz Wolsztyński(79’ Urynowicz)

Żółte kartki: – | –

Czerwone kartki: – | –

Sędzia główny: Mariusz Złotek