Lotto Ekstraklasa: Czwarte z rzędu zwycięstwo Wisły Płock

Oficjalna piłka LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W czwartkowym spotkaniu 32 serii gier Lotto Ekstraklasy, Wisła Płock pokonała na własnym stadionie Koronę Kielce (2:1).

Odkąd Leszek Ojrzyński przejął “Nafciarzy”, zespół zaczął wygrywać. Trzy kolejne mecze zakończyli z trzema punktami – ze Śląskiem Wrocław (2:0), Zagłębiem Sosnowiec (3:1) oraz krakowską Wisłą (3:2). Formą błysnął zwłaszcza Oskar Zawada, który w tych spotkaniach zdobył trzy bramki. Warto zaznaczyć, iż szkoleniowiec płocczan debiutował w ekstraklasie trenując “złocisto-krwistych”. – Tam nabierałem pierwszych doświadczeń, poznałem fantastycznych ludzi, były pierwsze szlify, a to jest jak z pierwszą miłością, tego się nie zapomina. Inna sprawa, że końcówki współpracy dobrze nie wspominam, zostałem zwolniony po trzech kolejkach w nowym sezonie, nie dano mi więcej szans – wspominał Leszek Ojrzyński.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Już w pierwszych minutach Felicio Brown Forbes zmarnował znakomite okazje. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić – mawia klasyk. Ta zasada sprawdziła się na stadionie im. Kazimierza Górskiego. W 32. minucie Dominik Furman z idealnie przymierzył z rzutu wolnego, a Matthias Hamrol nawet nie drgnął. Dziewięć minut później wyrównał z rzutu karnego Elia Soriano, choć futbolówka musnęła jeszcze poprzeczkę. Gospodarze schodzili jednak przy prowadzeniu, bowiem Ariel Borysiuk otrzymał świetne podanie od Dominika Furmana i płaskim strzałem pokonał bezradnego golkipera. W drugiej połowie oba zespoły nie strzeliły ani jednego gola. Tym samym Wisła Płock zanotowała czwarte z rzędu zwycięstwo i oddaliła się od strefy spadkowej.

25.04.2019, 32. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów:4 214

Wisła Płock – Korona Kielce 2:1 (2:1)

Dominik Furman 32′, Ariel Borysiuk 45′ – Elia Soriano 41′

Wisła P: Thomas Dahne – McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga, Cabezali – Damian Rasak, Ariel Borysiuk – Nico Varela (Giorgio Merebaszwili 63′), Dominik Furman, Mateusz Szwoch (Ricardinho 60′) – Oskar Zawada (Grzegorz Kuświk 84′)

Korona: Matthias Hamrol – Michal Gardawski, Ivan Marquez, Ken Kallaste – Ognjen Gnjatić, Oliver Petrak – Matej Pućko (Oskar Sewerzyński 65′), Ivan Jukić (Marcin Cebula 65′), Felicio Brown Forbes (Wato Arweładze 73′) – Elia Soriano

Żółte kartki: Alan Uryga, Ricardinho, Dominik Furman – Ivan Marquez, Ognjen Gnjatić, Ivan Jukić, Ken Kallaste, Elia Soriano

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)