Lorenzo Pellegrini podpisze nowy kontrakt?

Lorenzo Pellegrini / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

AS Roma chce, by Lorenzo Pellegrini pozostał w klubie na dłużej. Jego obecna umowa obowiązuje do końca sezonu 2021/2022. Niebawem mają zacząć się negocjacje.

Lorenzo Pellegrini ma potencjał, by stać się symbolem klubu ze stolicy Włoch. Jest wychowankiem rzymskiej akademii i choć w 2015 roku Roma go sprzedała, to skorzystała z klauzuli sprowadzenia go. Tym sposobem po dwuletnim pobycie w Sassuolo, Pellegrini wrócił na Stadio Olimpico, gdzie od lat reprezentuje Giallorossich.

W związku z tym, że jego umowa wygasa z końcem przyszłego sezonu, włodarze klubu już teraz zastanawiają się nad jej przedłużeniem. Jest to o tyle ważna kwestia, że 24-latek ma w swojej umowie klauzulę odstępnego w wysokości 30 milionów euro. Środkowy pomocnik już teraz jest wart 37 milionów według portalu transfermarkt.com. Nic więc dziwnego, że negocjacje miałyby się zakończyć przed letnim oknem transferowym. W samych Włoszech można by znaleźć kilku chętnych na sproawadzenie Pellegriniego.

Nowa umowa miałaby obowiązywać pięć lat. Oferta klubu ma opiewać na 3,5 miliona euro rocznie. Dyrektor generalny rzymskiego klubu – Tiago Pinto – powiedział, że przedstawiciele AS Romy mają niebawem spotkać się z agentami piłkarza, by przedstawić ofertę.

źródło: football-italia.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *