Lopetegui: Zespół pokazał charakter, jest wielkim zwycięzcą

portugoal.net

Na konferencji pomeczowej Julen Loptegui podsumował grę swojego zespołu, który w najważniejszym meczu sezonu pokonał odwiecznych rywali zza miedzy.

Sevilla po bardzo trudnym i wyczerpującym meczu pokonała Betis 2:1, a na listę strzelców wpisali się Lucas Ocampos oraz Luuk de Jong. Ten drugi miał problemy ze zdobywaniem goli w obecnych rozgrywkach, mówiono powoli, że ten transfer mógł być lekkim niewypałem, ale trafieniem w 55. minucie spłacił wszelki dług wobec kibiców.

Analiza: Ze stanu 0-1 byliśmy narażeni na porażkę, wszyscy wiemy, że taki wynik nie gwarantował na tym etapie zwycięstwa. Musieliśmy więc strzelić drugiego gola. Rywale jednak zdobyli bramkę przed przerwą, ale zespół się nie podłamał i skoncentrował na zdobyciu kolejnego. Byliśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu. – zaczął w rozmowie z dziennikarzami.

Zmiany: Kiedy zmieniła się pozycja Kounde i Jesúsa Navasa mniej cierpieliśmy, ta zmiana pozwoliła nam kontynuować atak i obronę w niebezpiecznych dla nas sytuacjach – dodał.

Wsparcie: Bardzo się cieszę, że dziś nie byliśmy sami. Kibice przed meczem zagrzewali nas do walki co pozwoliło nam odnieść pewne zwycięstwo. Zespół pokazał charakter i jest zwycięzcą – zakończył.

Źródło: MARCA / własne