W meczu 1. kolejki grupy C Ligi Mistrzów Benfica Lizbona uległa na własnym stadionie Zenitowi Sankt Petersburg 0:2 po golach Hulka i Witsela. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla przyjezdnych. Już w 4. minucie precyzyjne prostopadłe podanie Olega Shatova wykorzystał Hulk i Zenit objął prowadzenie.
Szybko stracona bramka nie była jednak najgorszą rzeczą, jaka przydarzyła się Benfice tego wieczora. W 17. minucie bramkarz gospodarzy Artur Moraes sfaulował poza polem karnym Danny’ego, za co zobaczył czerwoną kartkę. W bramce Benfiki stanął Paulo Lopes, który zmienił napastnika – Taliskę. Do rzutu wolnego podszedł Hulk. Piłka po jego strzale odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Z narożnika boiska dośrodkował Danny, a były gracz Benfiki – Axel Witsel wpakował piłkę do bramki.
Benfica starała się zaatakować, aby jak najszybciej zmniejszyć stratę, ale była kompletnie bezradna. W grze Portugalczyków widać było brak jednego zawodnika, a Zenit również nie zamierzał pozwalać rywalom na zbyt wiele. Po pierwszej połowie Benfica – Zenit 0:2.

Początek drugiej odsłony meczu był raczej spokojny. Spotkanie nabrało rumieńców po około kwadransie. W 59. minucie swoją najlepszą jak dotąd okazję miała Benfica. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do strzału głową doszedł Luisao, ale Yuri Lodygin popisał się znakomitą interwencją.
Chwilę później okazję do podwyższenia prowadzenia mieli goście. Z ostrego kąta mocno uderzył Hulk, a piłka po rękach Paulo Lopesa trafiła w słupek.
W 67. minucie Benfica ponownie mogła zdobyć kontaktowego gola. Po błędzie w obronie Nicolasa Lombaertsa piłka trafiła pod nogi Limy. Po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od Lodygina i zmierzała w kierunku bramki, jednak zdołał wybić ją Aleksandr Anyukov.
Mimo gry w osłabieniu, w końcówce meczu Benfica nie ustawała w swoich staraniach, aby odwrócić losy meczu. Nie byli jednak w stanie tego uczynić. Zenit zasłużenie zwyciężył w Lizbonie.