W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie D Arsenal Londyn pewnie pokonał na Emirates Stadium w Londynie Galatasaray Stambuł 4:1. Wojciech Szczęsny stał w bramce gości od początku spotkania, a w 61. minucie zobaczył czerwoną kartkę.

Był to szczególny mecz dla Arsenalu i jego szkoleniowca Arsene’a Wengera. Dziś minęło bowiem 18 lat odkąd francuski trener prowadzi “Kanonierów”.

Początek spotkania był w miarę wyrównany. Obie drużyny badały się nawzajem i żadna z nich nie kwapiła się do szalonych ataków. Z czasem zarysowywała się jednak coraz większa przewaga Arsenalu. Zostało to udokumentowane w 22. minucie. Prostopadłe podanie Alexisa Sancheza wykorzystał Danny Welbeck, który pokonał bezradnego Fernando Muslerę.
Od tego momentu na boisku rządzili wyłącznie londyńczycy. W 30. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Welbeck.
Kilka minut później na boisku powinno już być o jednego piłkarza Galatasaray mniej. Felipe Melo dopuścił się brutalnego wślizgu na nogi Felipe Melo. Arbiter oszczędził jednak Brazylijczyka i pokazał mu tylko żółtą kartkę.
“Kanonierzy” grali swoje i jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie. W 42. minucie spotkania po podaniu Mesuta Ozila sam na sam z Muslerą znalazł się Sanchez i nie zmarnował tej sytuacji.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Wciąż to Arsenal był stroną dominującą. W 55. minucie po podaniu Alexa Oxlade-Chamberlain’a czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Welbeck, który tym samym skompletował hat-tricka.
Pięć minut później groźną akcję przeprowadzili goście. Burak Yilmaz wyszedł sam na sam z Wojciechem Szczęsnym i został sfaulowany w polu karnym przez polskiego bramkarza. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a Szczęsnemu pokazał czerwoną kartkę. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był sam poszkodowany.
Strzelona bramka pobudziła nieco zespół gości. Od tego czasu gra toczyła się głównie na połowie Arsenalu, który grając w osłabieniu zmuszony był do zaniechania ataków i skupienia się na defensywie. Swoje okazje mieli m.in. Burak Yilmaz czy Wesley Sneijder, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się David Ospina.
W doliczonym czasie gry Arsenal mógł jeszcze dobić rywala, ale strzał Santiago Cazorli wybił z linii bramkowej Semih Kaya. Arsenal po bardzo dobrym meczu pokonał Galatasaray Stambuł 4:1.

Arsenal FC – Galatasaray Stambuł 4:1 (3:0)
Gol 1:0 – 22′ – Danny Welbeck
Gol 2:0 – 30′ – Danny Welbeck
Gol 3:0 – 42′ – Alexis Sanchez
Gol 4:0 – 55′ – Danny Welbeck
Gol 4:1 – 63′ – Burak Yilmaz (k.)