Legia Warszawa na początek swojej przygody z Ligą Mistrzów w tym sezonie, zremisowała 1:1 z Zrinjski Mostar.

Pierwsza połowa pod dyktando „Legionistów”, którzy bardziej angażowali się w akcje ofensywne. Szczególną aktywnością wykazywali się Guilherme oraz Ondrej Duda. Ten pierwszy sprawił, że trzech rywali obejrzało żółte kartoniki. Arkadiusz Malarz poza dwiema interwencjami na przedpolu, to był raczej bezrobotny.

W przerwie trener polskiej drużyny dokonał zmiany na pozycji bramkarza. Kontuzjowanego Malarza zastąpił Cierzniak. Pięć minut po wznowieniu gry, Legia wyszła na zasłużone prowadzenie, a bramkę zdobył Nikolić. Węgier w idealny sposób sfinalizował podanie od Moulina. Radość kibiców polskiej ekipy trwała zaledwie 420. sekund, bo ogromny błąd w ustawieniu popełnił Adam Hlousek. Akcję z rzutu rożnego wyśmienicie głową zakończył Katanec. W końcówce inicjatywę przejęli Bośniacy, ale każdy z ich ataków był skutecznie blokowany przez gości.

Wynik 1:1 daje mistrzom Polski ogromne szanse na promocję do następnej rundy play- off LM sezonu 2016/17. Rewanż odbędzie się za siedem dni.

Zrinjski Mostar 1:1 Legia Warszawa

Strzelcy:

0:1 Nikolić (50′)

1:1 Katanec (57′)

Żółte kartki: Stojkić (31′), Todorović (36′), Bilbija (39′), Katanec (60′), Filipović (81′) – Jodłowiec (43′),  Moulin (90+3′)

Skład gospodarzy: Kozić – Katanec, Jakovljević, Stojkić, Barić – Petrak, Tomić – Bilbija (86′ Azerina), Peko (82′ Zeravica), Todorović (66′ Filipović) – Mesanović

Skład gości: Malarz (46′ Cierzniak) – Hlousek, Lewczuk, Rzeźniczak, Broź – Guilherme, Jodłowiec, Moulin, Kucharczyk, Duda (59′ Aleksandrov) – Nikolić (75′ Prijović)