mcfc.co.uk

W meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Manchester City podzielił się punktami z Celtikiem Glasgow. Na Etihad Stadium padł wynik 1:1, a obie bramki padły w pierwszych dziesięciu minutach spotkania.

Przed ostatnią serią gier w grupie C wszystko było już rozstrzygnięte. Pierwsze miejsce w grupie zapewnione miała Barcelona, a obok niej awans do 1/8 finału wywalczył Manchester City. Trzecia lokata i udział na wiosnę w Lidze Europy padły łupem Borussii Moenchengladbach. Dzisiejsze spotkania były zatem jedynie z gatunku tych “o pietruszkę”. Nic dziwnego zatem, że Pep Guardiola w starciu z Celtikiem dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom.

Pomimo absencji kluczowych graczy, “The Citizens” uchodzili za faworyta pojedynku na Etihad Stadium. Początek meczu nie ułożył się jednak dla nich najlepiej. Już w 4. minucie na prowadzenie wyszli goście, a na listę strzelców wpisał się po indywidualnej akcji Patrick Roberts.
Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa. Cztery minuty później doprowadzili oni do wyrównania za sprawą Kelechi Iheanacho, który wykorzystał precyzyjne podanie Nolito.
W dalszej fazie meczu gra toczyła się w szybkim tempie, ale obu drużynom brakowało skuteczności. Więcej okazji do zdobycia bramki mieli goście, wśród których szczególnie aktywny był Moussa Dembele, ale jego próby nie przynosiły efektów. W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. Obie drużyny stwarzały zagrożenie, ale ich strzały miały znaczenie jedynie statystyczne, a kiedy już w 66. minucie Nolito trafił do siatki Celticu, arbiter dopatrzył się spalonego. Piłkarzy obu zespołów nie było dzisiejszego wieczoru stać już na nic więcej. Po bezbarwnym meczu Manchester City zremisował z Celtikiem 1:1.

Manchester City – Celtic FC 1:1 (1:1)
0:1 – 4′ – Patrick Roberts
1:1 – 8′ – Kelechi Iheanacho