kickoff.com

Besiktas po pechowym spotkaniu po raz kolejny musiał uznać wyższość Bayernu. Monachijczycy wygrali 3:1, a w całym dwumeczu aż 8:1.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć dynamicznie, akcje z obu stron i solidne tempo gry. Pierwszą dogodną okazję miał Muller w 10. minucie, kiedy to dobijał piłkę do bramki, jednak poleciała ona nad poprzeczką. Besiktas zmotywowany tym wydarzeniem próbował nacierać na bramkę Bayernu, jednak efekt był odwrotny do zamierzonego. W 18′ Muller zagrał do środka, a piłkę do bramki na 0:1 wpakował Alcantara. Na tym Bayern nie skończył. Ciągle atakował i próbował podwyższyć prowadzenie, na zmianę z pojedynczymi akcjami gospodarzy. W 38. minucie Quaresma oddał strzał z rzutu wolnego, który poleciał o centymetry ponad bramką. To byłoby na tyle ciekawych akcji w pierwszej części spotkania.

Druga połowa zaczęła się z przytupem a jednocześnie bardzo nieszczęśliwie dla gospodarzy. Gonul z Besiktasu próbował po dośrodkowaniu wybić piłkę, jednak wpakował ją do własnej bramki, wynik: 0:2. Besiktas był wtedy praktycznie bez szans do awansu (0:7 w dwumeczu), jednak pokazał wolę walki i zaatakował rywala. W 59. minucie Vagner Love znalazł świetną pozycję do oddania strzału i posłał futbolówkę do bramki na 1:2. Dosłownie kilka chwil później gospodarze byli bardzo blisko strzelenia drugiej bramki. Mustafa Pektemek oddał bardzo dobry strzał, jednak obrońca Bayernu wybił piłkę po spektakularnym wślizgu. W późniejszych momentach spotkania Besiktas opadł już z sił. Monachijczycy atakowali i dzięki temu strzelili kolejną bramkę. W 84′ Sandro Wagner dobrze ustawił się w polu karnym i zagraniem ciałem strzelił gola na 1:3. W 90. minucie zakończono spotkanie. Bayern po pewnej wygranej w meczu i bardzo pewnym zwycięstwie w dwumeczu (8:1) awansuje do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.