LKE: Legia mimo gry w przewadze przegrywa z AZ Alkmaar

Legia Warszawa (Twitter)

W meczu 2. kolejki Ligi Konferencji AZ Alkmaar pokonał Legię Warszawa 1:0. Bramkę dla gospodarzy w drugiej połowie strzelił Vangelis Pavlidis.

Pierwsza połowa mogła rozczarować kibiców, którzy pamiętając ostatnie spotkania Legii mogli spodziewać się otwartego spotkania i wielu okazji bramkowych. Zamiast tego, zobaczyliśmy zamknięty mecz, toczony w środkowej części boiska z kilkoma wypadami gospodarzy i Legii. Dla AZ Alkmaar szansę miał de Wit, a dla Legii bramkę z pozycji spalonej zdobył Pekhart. Wynik tego spotkania w 52. minucie otworzył Pavlidis. Z lewej strony pola karnego dośrodkował Brederode, de Wit zgrał piłkę głową a do niemal pustej bramki trafił Pavlidis. W 65. minucie Lahdo brutalnie kopnął Ribeiro w głowę i otrzymał czerwoną kartkę. Od tego momentu Legia zamknęła gospodarzy na swojej połowie. Drugi celny strzał w tym meczu podopieczni Kosty Runjaicia oddali dopiero w 87. minucie. Po dwóch spotkaniach „Legioniści” mają na swoim koncie trzy punkty. W kolejnej kolejce Legia na wyjeździe zmierzy się z Zrinjski.