Liverpool znów skuteczny, trzy punkty zostają na Anfield!

SkySports

Chyba wszyscy obiecywali sobie naprawdę rewelacyjne widowisko na Anfield sobotni wieczór, mając w pamięci pierwsze spotkanie obu ekip i aż siedem bramek. Wynik był nie do przewidzenia, podobnie jak wtedy. Obie drużyny były jednak zdeterminowane do powiększenia swojego dorobku punktowego.

Pierwszy gol wpadł w dziewiątej minucie spotkania za sprawą Roberto Firmino. Rewelacyjnym podaniem popisał się Sadio Mane, a Brazylijczyk wpierw skołował goalkeepera Arsenalu “fake shotem”, a następnie wbił piłkę do siatki.

W dwudziestej dziewiątej minucie sędzie zarządził przywilej korzyści po faulu na Wijnaldumie, wykorzystać to chciał Coutinho, który mocno uderzył na bramkę czeskiego bramkarza, ten jednak wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na rzut rożny.

W czterdziestej minucie było już 2:0 i wydawać się mogło, że mecz został już zamknięty. Ciągłe ataki Liverpoolu wreszcie przyniosły efekt bramkowy. W polu karnym rewelacyjnie odnalazł się Sadio Mane, który bezproblemowo wpakował piłkę do siatki. Przez całą połowę Arsenal, prócz bardzo krótkich przebłysków, był zamknięty na swojej połowie, a bronić musieli nawet Giroud i Welbeck.

W drugiej połowie Kanonierzy rzucili się do odrabiania strat. Już dwie minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania szanse miał Olivier Giroud, ale świetną interwencją popisał się Mignolet. Później w odpowiedzi dobrym dryblingiem w polu karnym rywali popisał się Firmino, lecz jego strzał nie był już tak dobry.

Świetna kontra w pięćdziesiątej czwartej minucie zaowocowała tym, że wreszcie odnalazł się na boisku Danny Welbeck. Kompletnie niewidoczny przez cały mecz nagle wyskoczył przed Mignoletem i przelobował go bez najmniejszego problemu. Było już 2:1, a Arsenal zaczął grać znacznie lepiej.

Mecz jednak ostatecznie należał do Liverpoolu, co potwierdzili gracze The Reds koncertowym kontratakiem, Genialne podanie do Divocka Origiego posłał Adam Lallana, Belg wystawił piłkę Wijnaldumowi, a ten pewnie wpakował piłkę do siatki.

Liverpool 3:1 Arsenal

Sędzia: Robert Madley
Kartki: Can – Coquelin, Xhaka (żółte)
Liverpool: Mignolet – Clyne, Matip, Klavan, Milner – Can, Wijnaldum, Lallana (90+2′ Lucas Leiva) – Coutinho (79′ Origi), Mane (90+2′ Alexander-Arnold), Firmino
Arsenal: Cech – Bellerin, Mustafi, Kościelny, Monreal – Coquelin (46′ Sanchez), Xhaka, Oxlade-Chamberlain, Iwobi – Welbeck (74′ Walcott), Giroud (74′ Lucas Perez)