Liverpool zesłany do piekła!

independent

W meczu piątej kolejki Premier League na Old Trafford Manchester United pokonał FC Liverpool 3:1 w Classic North West Derby Manchester United wygrał 3:1 z Liverpool’em. Ciężko uwierzyć, ale ten mecz zaczął się w drugiej połowie!

Pierwszą połowie można spokojnie przemilczeć, gdyż nie działo się nic ważnego uwagi. Wiało wręcz nudą. Manchester przeważał i grał piłką na połowie Liverpoolu co kończyło się wrzutką w kierunku Fellaini’ego, szybko wychwytywanej przez obrońców. Liverpool rzadko wychodził ze swojej połowy.

W drugiej części meczu mieliśmy zgoła inny obrazek. Zaczęło się od zmiany Memphis’a Depay’a na Ashley Young’a. Ten zmylił obronę “The Reds” przy rzucie wolnym w 49. minucie, a Mata pięknie dograł do Daley’a Blinda, który posłał ją pod podprzeczkę. Blind ogółem zagrał bardzo dobre zawody, kryjąc Christiana Benteke i zawodząc tylko przy bramce na 2:1. To Blind podwójnym wybiciem piłki z linii uratował “Czerwone Diabły” przed stratą gola.

Dwadzieścia minut do końca doszło do faulu na pomocniku Manchesteru – Anderowi Herrerze. Faul Joe Gomeza był ewidentny więc sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i silnym uderzeniem pod poprzeczkę strzelił gola na 2:0.

Liverpool szukał swojego gola i kiedy wydawało się, że już po wszystkim, w 85.minucie Benteke znalazł trochę miejsca i huknął nie do obrony, zdobywając bramkę na 2:1.

Liverpool jeszcze się nie nacieszył golem kontaktowym, a Ashley Young posłał piłkę do Martiala. Młody Francuz kompletnie bez szacunku ograł trzech obrońców Liverpoolu i posłał piłkę na dłuższy słupek, gdy akurat Mignolet był na wykroku. Cięzko o lepszy debiut. Po tym meczu, przynajmniej do niedzieli “Czerwone Diabły” znajdują się na drugim miejscu w tabeli.

Manchester United 3:1 FC Liverpool (0:0)