Liverpool pokonuje Chelsea w rzutach karnych i zdobywa Superpuchar Europy

Twitter FC Liverpool

Liverpool pokonał Chelsea po rzutach karnych i zdobył Superpuchar Europy. Samo spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2, a w rzutach karnych The Reds zwyciężyli 5-4.

Mecz od początku utrzymywał wysokie tempo i mogliśmy obserwować ataki z obu stron. W 36 minucie po znakomitej, trójkowej akcji Kante-Pulisić-Giroud za sprawą tego ostatniego na prowadzenie wyszli Londyńczycy, jednak tuż po przerwie stan rywalizacji wyrównał Sadio Mane. Rezultat ten utrzymał się do końcowego gwizdka, co oznaczało dodatkowe pół godziny rywalizacji. W 95 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Mane. Radość wicemistrzów Anglii nie trwała jednak długo, bo po faulu Adriana na Abrahamie sędzia wskazała na jedenasty metr, a karnego ze stoickim spokojem wykorzystał Jorginho.

W serii rzutów karnych obie drużyny strzelały dosyć pewnie, choć Kepa miał „na rękawicy” strzały Origiego oraz Alexandra-Arnolda, ale ostatecznie wpadły one do siatki. Jedynym zawodnikiem, który się pomylił i w ostateczności sprawił, że puchar trafił do Liverpoolu był Tammy Abraham, którego uderzenie w środek wybronił Adrian. Nie obyło się natomiast bez kontrowersji, ponieważ przy ostatnim rzucie karnym bramkarz Liverpoolu oderwał obie stopy od linii, przez co jedenastka powinna zostać powtórzona.

14.08.2019, Superpuchar Europy, Vodafone Arena (Stambuł)

Liverpool – Chelsea 2:2 (1:1), karne 5:4
Mane 48’, 95 – Giroud 36’, Jorginho 101’ k

Liverpool: Adrian – Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson (91’ Alexander-Arnold) – Henderson, Fabinho, Milner (64’ Wijnaldum) – Salah, Mane (103’ Origi), Oxlade-Chamberlain (46’ Firmino)

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Zouma, Christensen (85’ Tomori), Emerson – Kante, Jorginho, Kovacić (101’ Barkley) – Pulisić (74’ Mount), Giroud (74’ Abraham), Pedro

Karne trafione: Firmino, Fabinho, Origi, Alexander-Arnold, Salah (Liverpool); Jorginho, Barkley, Mount, Emerson (Chelsea)

Karne nietrafione: Abraham (Chelsea)

Żółte kartki: Alexander-Arnold, Henderson (Liverpool); Azpilicueta (Chelsea)

Sędzia: Stephanie Frappart