101 Great Goals

W meczu otwierającym 36. kolejkę Premier League, Liverpool zremisował z Stoke City 0:0.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w 6. minucie za sprawą Mohameda Salaha, który dostał podanie od Jordana Hendersona, podciął piłkę nad Jackiem Butlandem, ale przeleciała ona obok bramki. W odpowiedzi Moritz Bauer wyszedł z kontrą, minął Joe Gomez, posłał futbolówkę w szesnastkę, tam był Mame Diouf, lecz trafił w boczną siatkę. Chwilę później, ponownie zaatakował Liverpool. Salah świetnie podał do Trenta Alexandra Arnolda, który wyszedł sam na sam z Butlandem, chciał ośmieszyć bramkarza, strzelając pod jego nogami, świetnie ustawiony bramkarz Stoke nie dał się zaskoczyć. Egipcjanin miał także, kolejną okazję by uszczęśliwić fanów na Anfield, jednak minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego. Podopiecznym Jürgena Kloppa udało się w końcu wpakować piłkę do siatki, ale Danny Ings był na spalonym i jego bramka została anulowana. Do przerwy Liverpool remisował ze Stoke po 0.

Przez większość drugiej połowy nadal dominował Liverpool i  groźnie strzelał, dwa razy było naprawdę blisko bramki, ale Salah i Alberto Moreno nieznacznie się pomylili. W końcówce meczu mieliśmy dużą kontrowersję. Erik Pieters zagrał w polu karnym ręką, ale sędzia uznał, że nie ma mowy o jedenastce. Pod koniec na prowadzenie mogli wyjść także goście. Diouf zagrał piłkę nad Lorisem Kariusem, dotarła ona do Ryana Shawcrossa, ale Anglik nie zdołał jej umieścić w pustej bramce. Ostatecznie kibice na Anfield nie zobaczyli goli i Liverpool niespodziewanie zremisował z Stoke City 0:0.