Liverpool: Jürgen Klopp nie chce żałować

Niemiecki menedżer Liverpoolu celuje w komplet zwycięstw do końca sezonu, aby uniknąć wyrzutów sumienia w momencie porażki w ligowej batalii o tytuł mistrza kraju.

france24.com

“Pozostały trzy mecze, chcemy odnieść komplet zwycięstw” – powiedział Jürgen Klopp w czwartek na dzień przed starciem z Huddersfield Town na Anfield. Do końca sezonu Liverpool zmierzy się jeszcze z wcześniej wymienionym Huddersfield Town, Newcastle i w ostatniej kolejce zagra z Wolverhampton. Obecnie liderem Premier League jest Manchester City, którego przewaga nad The Reds wynosi jeden punkt.

“Jeśli wygramy tytuł, osiągniemy nasz cel. Jeśli tego nie zrobimy, nie będziemy mieli wyrzutów sumienia, dopóki będziemy robić wsyzstko, co w naszej mocy. Jeżeli wygramy dwa kolejne mecze, sprawa tytułu przesądzi się w ostatniej kolejce i będzie to wyjątkowe wydarzenie” – dodał niemiecki szkoleniowiec i odnosząc się do ostatniego triumfu ligowego Liverpoolu w 1990 roku, dodał: “Zarówno klub, jak i fani czekali na mistrzostwo kraju przez wiele lat. […] Obecnie jesteśmy bardzo blisko, aby to osiągnąć, pierwszy raz i nie ostatni.”

 

Źródło: L’Equipe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi