[ZAPIS LIVE] Walka o Scudetto! Juventus mierzy się z Napoli!

Serie A jest jedyną ligą z TOP5, w której jeszcze nie wiadomo kto będzie mistrzem kraju. Dzisiaj o 20:45  na przeciw siebie staną dwie drużyny, które o tegoż mistrza aspirują. Z jednej strony stoi Juventus. Stara Dama ma szanse na siódme mistrzostwo rzędu i jeśli dzisiaj wygra, to na 99% sobie je zapewni. Z drugiej zaś strony stoi SSC Napoli, które w razie ewentualnego zwycięstwa, zbliży się tylko na jeden punkt do podopiecznych Massimiliano Allegriego. Kto okaże się zwycięzcą, akto przegranym tej bezpośredniej bitwy, dowiemy się za około dwie godziny!

Z tego miejsca chciałbym też zaprosić na grupę facebookową, zrzeszającą fanów włoskiej piłki, już wkrótce dobije ona do 300 członków, aby dołączyć kliknij TUTAJ

22:44 A teraz już w pełni na spokojnie. Napoli zasłużenie wygrało na wyjeździe, było po prostu lepsze, zagrało jeden z najlepszych meczów w sezonie. A Juventus? Też zagrał dobrze, ale brakło tego czegoś. Kompletnie zagubiony Dybala, kontuzja Chielliniego na początku meczu i fatalnie grający Cuadrado (ale to nie nowość) nie mogli pokonać niesamowicie zgranej paki Neapolitańczyków. Jedynym co może dziwić, jest fakt, że bramkę zapewniającą tryumf ekipie Sarriego było trafienie Kalidou Koulibalyego i to w 90 minucie. I tym oto sposobem Juventus czuje już oddech rywali na plecach w walce o mistrzostwo. Za czytanie relacji dziękuje Michał Kozłowski.

90+3′ KONIEC! NAPOLI WYGRYWA NA ZIEMI TURYŃSKIEJ! I jednocześnie zbliża się na raptem jeden punkt do Juve.

90+2′ Jeszcze Juventus będzie mieć rzut wolny z dogodnej pozycji!

90′ KOULIBALY!!! NAPOLI NA 1:0! Niesamowite, ale mecz się jeszcze nie skończył!

89′ Callejon mógł zdobyć bramkę z niczego! Dośrodkowania Hiszpana nikt nie przeciął, dopiero Buffon sparował piłkę na rzut rożny.

85′ Remis nie stawia Napoli w dobrej sytuacji na następne kolejki, podopieczni Mauricio Sarriego muszą zagrać na jedną kartę.

83′ Dobry strzał Zielińskiego z dystansu! Broni jednak Buffon.

82′ Groźna wrzutka Pjanicia, ale lekko za wysoka i od piątki wznowi Reina.

78′ Brutalny faul Allana, wyjątkowo obyło się bez żółtej kartki.

73′ CALLEJOOON! Ależ to była świetna okazja, ależ to była interwencja Gianluigiego Buffona!

71′ Wchodzi na murawę Mario Mandzukic. Chorwat zastępuje Douglasa Costę.

68′ Zdecydowanie uspokoili grę zawodnicy obu ekip.

67′ I mamy dwóch Polaków na boisku! W miejsce Hamsika wchodzi Zieliński.

64′ Piłka znowu w siatce! Ale teraz już nawet nie po spalonym, tylko trafiła tam przypadkiem po przerwanu gry.

59′ Na boisko wchodzi Arkadiusz Milik! Zastępuje on Driesa Mertensa.

54′ Zaiskrzyło w polu karnym Napoli, gdyż Juventus nie wychodził z niego przez dobrą minutę. Ale potem do piłki doszedł Cuadrado i sami wiecie jak mogło się to skończyć.

52′ STRZAŁ HAMSIKA I… tylko boczna siatka. Było blisko.

48′ Świetnie póki co gra Napoli. Nie pamiętam tak dobrego spotkania, w którym nie wygrywali by już kilkoma bramkami.

46′ Zaczynamy drugą połowę!

21:37 Piłkarskie szachy do przerwy. Jak dotąd dość wyrównane spotkanie z lekkim wskazaniem na Napoli. Nie obiecuję, że po przerwie będą bramki, ale gwarantuję, że emocji na pewno nie zabraknie!

45+2′ Koniec I połowy. Wracamy za 15 minut!

44′ Znowu pusty, bezbarwny okres gry. Niby fajnie się to ogląda, ale nie co komentować.

39‘ Napoli przejmuje inicjatywę nie tylko na boisku, ale także i na… trybunach. Fanatyków przyjezdnych słychać głośniej, niż fanów Juve.

37′ GOOOOL, INSIGNE! A nie czekaj, spalony.

36′ Ostatnie kilka minut to głównie walka w środku pola z przerywnikami na niegroźne akcje Napoli.

32′ Allanowi włączył się tryb Karima Benzemy i będziemy mieć chwilę oddechu. Od bramki wznowi Buffon.

31‘ Kocioł pomiędzy piłkarzami Napoli i Juventusu! Arbiter musi opanować sytuację.

29‘ Wysoki pressing założyło Napoli, ale Bianchonerri umiejętnie się bronią.

27′ Niesamowicie agresywny mecz nam się zrobił. Teraz żółta kartka dla Miralema Pjanicia.

24′ ALEŻ TO BYŁA OKAZJA DLA NAPOLI! Świetne podanie Marco Ruiego do Hamsika, a ten fatalnie pudłuje w sytuacji sam na sam.

21′ Nieprzyjemny centrostrzał ze strony Ruiego, ledwo co broni Buffon.

20′ Strzał Driesa Mertensa broni Gianluigi Buffon. Zaczyna się dziać w tym spotkaniu!

17′ SŁUPEK! Miralem Pjanić miał świetną okazję z rzutu wolnego, ale po jego strzale piłka odbiła się o jednego z obrońców Napoli i trafiła w obramowanie bramki strzeżonej przez Pepe Reinę!

16′ Żółta kartka dla Raula Albiola, świetną szansę z rzutu wolnego będzie mieć Miralem Pjanić.

13′ Pierwszy raz Juventus zbliżył się do pola karnego rywala. Niecelny strzał Howedesa głową.

11′ A jednak mamy zmianę! Schodzi lider defensywy Juventusu, Giorgo Chiellini. W jego miejsce Niemiec, Benedikt Howedes.

10′ Groźny strzał Marco Ruiego, ale minimalnie nad bramką.

9′ Mamy pierwszą żółtą kartkę! A nawet i dwie naraz! Kwadwo Asamoah i Mehdi Benatia ukarani, będzie rzut wolny dla Napoli.

7′ Utykał Giorgo Chiellini. Przez moment zamarliśmy, ale jednak z Włochem wszystko w porządku i już wrócił do gry

4′ Gospodarze zepchnięci do defensywy, piłka w posiadaniu Napoli.

2′ Nerwowo zaczął Juventus, podopieczni Mauricio Sarriego chcą przejąć inicjatywę od samego początku meczu.

1′ Zaczynamy!

20:45 Wszyscy zawodnicy dzisiaj mają czerwony znak farby na policzku. Jest to akcja, która ma nagłośnić protest, przeciwko przemocy domowej we Włoszech.

20:40 Zawodnicy obu ekip za moment wyjdą na murawę.

20:10 Oto składy obu ekip: