Udostępnij:

LIVE! T-ME: Derby Krakowa! Wisła – Cracovia

Przed nami derby Krakowa! Wisła kontra Cracovia i nic nie trzeba dodawać, wiadomo bowiem, że będzie to niesamowite widowisko! Wisła walczy o czołowe lokaty w lidze, a Cracovia o oddalenie się od strefy spadkowej i uratowanie twarzy po ostatniej wpadce w Pucharze Polski. Zapowiada nam się bardzo ciekawe spotkanie! Zapraszamy na RELACJĘ LIVE z tego wydarzenia!

21.03.2015, godz.18.00, 25. kolejka T-ME: Wisła Kraków - Cracovia Kraków 2:1(1:0)

Gole:

Gol 1:0 - 16' Stilić

Gol 2:0 - 53' Brożek

Gol 2:1 - 54' Budziński

Wisła: Buchalik – zolta-kartka-yellow-card Jović, Guzmics, Głowacki, zolta-kartka-yellow-cardBurliga - zolta-kartka-yellow-card Dudka, zolta-kartka-yellow-card Uryga – zolta-kartka-yellow-card Guerrier(57' Boguski), Gol Štilić, zolta-kartka-yellow-card Garguła(73' Barrientos) –  Gol Brożek (C)(90' Stępiński)

Cracovia: Pilarz (C) – Rymaniak, Sretenović, zolta-kartka-yellow-card Polczak – zolta-kartka-yellow-card Nykiel, Čovilo, czerwona-kartka-red-card Kapustka, Dąbrowski(65' Ortega), Dialiba(55. Wdowiak) – Gol Budziński, Rakels(76' Jendrisek)

Po meczu: Dziękuję za wspólnie spędzony wieczór z derbami Krakowa. Sławomir Rzeźnik.
Po meczu: Statystyki dzisiejszego meczu:
Po meczu: Taką oprawę zaprezentowali w dzisiejszym meczu kibice gospodarzy:
Po meczu: Wisła była dziś lepszym zespołem i zasłużenie zwyciężyła. Kryzys w Cracovii trwa.
90+3' : Koniec meczu. Wisła zwycięża w derbach Krakowa!
90+2' : Ciężko będzie Cracovii wyrównać.
90' : Trzy minuty doliczył sędzia Marciniak.
90' : zmiana-zawodnika Owacja na stojąco dla schodzącego z boiska Pawła Brożka. Za niego melduje się na murawie Mariusz Stępiński.
87' : Słabą zmianę dał Erik Jendrisek.
83' : Kontra Wisły, Brożek podaje do Barrientosa, ale ten pogubił się zupełnie.
79' : czerwona-kartka-red-card Szarża z piłką Pawła Brożka, fauluje go Kapustka i piłkarz Cracovii dostaje czerwoną kartkę. "Pasy" w osłabieniu.
78' : zolta-kartka-yellow-card Nie przebierają w środkach dziś piłkarze Wisły. Tym razem kartka dla Łukasza Burligi.
76' : zmiana-zawodnika Ostatnią zmianę przeprowadza trener Podoliński. Jendrisek za Rakelsa.
75' : Kwadrans do końca!
73' : zmiana-zawodnika Barrientos zmienia Łukasza Gargułę. Oklaskami żegnany pomocnik Wisły. Niezły mecz w jego wykonaniu.
70' : zolta-kartka-yellow-card Piąta żółta kartka dla Wisły. Tym razem ukarany Dariusz Dudka.
68' : Przydałby się w niejednej drużynie 😉

65' : zmiana-zawodnika Druga roszada w drużynie gości. Ortega za Dąbrowskiego.
62' : Stilić z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę!
59' : zmiana-zawodnika W międzyczasie trenerzy dokonali po jednej zmianie w swoich jedenastkach. W Cracovii za Dialibę wchodzi Mateusz Wdowiak, natomiast w drużynie Wisły za Guerriera pojawia się Rafał Boguski.
55' : Zagrywał z prawej strony w pole karne Krzysztof Nykiel, a zamieszanie w polu karnym Wisły wykorzystał Marcin Budziński! Będą jeszcze emocje w tym meczu!
55' : Gol bramka GOOOOOOOL! Już tylko 2:1! Cracovia strzela bramkę!
53' : Genialne zagranie Stilicia, Brożek wszedł pomiędzy dwóch obrońców i podwyższył wynik meczu!
53' : Gol bramka GOOOOOOOOLLLLL!!!!!! Wisła prowadzi 2:0! Paweł Brożek!
51' : zolta-kartka-yellow-card Faul Garguły na Dąbrowskim i druga żółta kartka dla zawodnika Wisły w ciągu minuty.
51' : zolta-kartka-yellow-card Jović ukarany żółtą kartką za faul na Rakelsie.
46' : Zaczynamy drugą część spotkania!
Przerwa: Statystyki pierwszej połowy od EkstraStats:
Przerwa: Wisła gra nieźle, ale druga część pierwszej odsłony spotkania pokazała, że Cracovia też potrafi pograć w piłkę. Jeśli piłkarze "Pasów" nie będą kombinować i denerwować się to mogą powalczyć o korzystniejszy wynik.
45' : Koniec pierwszej połowy meczu.
45' : Ależ okazja dla Wisły! Stilić dośrodkowywał z rzutu wolnego i Burliga strzałem głową mógł podwyższyć wynik!
42' : zolta-kartka-yellow-card Faul Alana Urygi, który przerwał szybką akcję Kapustki i żółta kartka dla pomocnika Wisły.
39' : zolta-kartka-yellow-card Przepychanka pomiędzy obydwoma zespołami kończy się żółtą kartką dla Nykiela i Guerriera.
37' : Mecz przebiega podobnie jak na początku, dużo walki, faule i trochę chaosu w poczynaniach obydwu drużyn.
33' : Arbiter ostrzega Dariusza Dudkę, który sfaulował Marcina Budzińskiego.
32' : Dośrodkowanie Stilicia z rzutu rożnego, doszedł do piłki Głowacki, ale strzał słaby.
28' : Wybili piłkę z pola karnego Wiślacy, po dośrodkowaniu Budzińskiego z rzutu rożnego, dopadł do niej na 16. metrze Kapustka, uderzył mocno, ale minimalnie niecelnie.
27' : Dłużej teraz przy piłce Cracovia. Trochę sobie podreperują statystyki w tej kategorii.
20' : Wiślacy nie zamierzają poprzestać na jednym trafieniu. Widać nerwowość i pewną bojaźń w szeregach "Pasów".
16' : Rozpoczął akcję Burliga, później na jeden kontakt zagrali Garguła ze Stliciem i Bośniak po fenomenalnym przyjęciu sprytnym strzałem pokonuje Pilarza!
16' : Gol bramka GOOOOOOOOOL!!!!!! 1:0 dla Wisły! Co za gol Stilicia!
15' : Niezłe tempo, dużo ruchu, ale zupełnie nie przekłada się to na sytuacje bramkowe. Jak narazie trochę nudne widowisko.
12' : Kontra Cracovii, błąd Głowackiego, strzelał Rakels, ale wyłapał ten strzał Buchalik.
11' : Kolejny rzut rożny dla Wisły.
6' : Zarysowuje się delikatna przewaga gospodarzy. Obydwa zespoły wysoko ustawione, starają się nie dopuszczać rywala pod swoje pole karne.
5' : Główkował Arkadiusz Głowacki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i słupek ratuje Cracovię!
2' : Cracovia dziś w błękitnych strojach.
1' : Rozpoczynamy!
Przed meczem: "Jak długo na Wawelu..." w wykonaniu fanów Wisły.
Przed meczem: Graficzne przedstawienie składów:

Przed meczem: Kończy się rozgrzewka obydwu drużyn.

Przed meczem: Cracovia nie wygrała meczu na stadionie przy ul. Reymonta od 1959 roku!

Przed meczem: Licznie stawili się dziś kibice gości na stadionie Wisły:

Przed meczem: Spójrzmy na statystyki i kilka ciekawostek przed dzisiejszym meczem: