Linetty szybko wyrobił sobie markę we Włoszech. Kilku chętnych na Polaka

Przegląd Sportowy

Zamianie Lecha Poznań na Sampdorię przez Karola Linettego wielu wróżyło porażkę. Wielokrotnie byliśmy już świadkami wyjazdu młodego piłkarza do silnej ligi, by po czasie wrócił on z podkulonym ogonem do rodzimej ligi. Inaczej jest w przypadku 21-letniego pomocnika. 

Linetty od początku pobytu w Genui jest piłkarzem podstawowej jedenastki i z kolejki na kolejkę zbiera co raz pochlebniejsze recenzje i potrzebne do gry w Serie A doświadczenie. Przypadek Piotra Zielińskiego pokazał, że warto jest stawiać na młodych, uzdolnionych piłkarzy z Polski. Niesamowity postęp, jakiego dokonał Zieliński zaowocował transferem z ligowego średniaka Empoli do klubu walczącego o najwyższe laury i grającego w Lidze Mistrzów – SSC Napoli.

Były piłkarz Lecha Poznań, dzięki dobrym występom wyrabia sobie solidną markę we Włoszech. 12-krotny reprezentant Polski trafił już do notesów skautów kilku większych klubów Serie A. Mówi się o tym, że jego poczynania śledzą AS Roma oraz Juventus Turyn. W przypadku Rzymian oferta może pojawić się już zimą. Jeśli chodzi o “Starą Damę” to daje sobie ona jeszcze czas na obserwacje i jeśli rozwój Linettego nadal będzie przebiegał tak płynnie będą pytali o niego w lecie.

Polak zanotował w obecnym sezonie 12 występów w barwach Sampdorii, z czego 11 przypadło na ligę, a jedno na Puchar Włoch. Rozgrywający w tych spotkaniach 3 razy asystował kolegom przy bramkach.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *