Ligue 1: Podział punktów w Monaco, pewne zwycięstwo Montpellier

Ben Yedder

W jednym ze spotkań kończących 27. serię gier Ligue 1 AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie zremisowało ze Stade Reims 1:1.

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy gości, którzy już w pierwszych minutach dwukrotnie stanęli przed doskonałą szansą na objęcie prowadzenia. Najpierw nieskutecznym strzałem popisał się jednak Toure El Bilal, a kilka chwil później uderzenie Kamary wyłapał Lecomte.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Po niespełna kwadransie gry Keita Baldé obił poprzeczkę bramki Rajkovicia, a potężna dobitka minimalnie minęła słupek.

W 29′ minucie jeden z ataków klubu z Księstwa finalnie przyniósł owoce. Po dośrodkowaniu z prawej flanki na siódmym metrze szesnastki faulowany był Keita Baldé. Arbiter główny spotkania, Hakim El Hadj, bez wahania podyktował jedenastkę, którą na gola pewnie zamienił Wissam Ben Yedder. Dla Francuza jest to siedemnasty gol w tym sezonie Ligue 1.

Przed przerwą Rajković popisał się fenomenalną paradą, odbijając groźny strzał Bakayoko, a wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie goście starali się odrobić straty, lecz pierwsze uderzenia Donisa czy Toure były wyraźnie niecelne. Ataki gości przyniosły jednak efekty w 58′ minucie, kiedy to Hassane Kamara popisał się niespodziewanym uderzeniem zza pola karnego na pierwszy słupek bramki Benjamina Lecomte, dając tym samym remis Reims.

Do końcowego gwizdka kwestia rezultatu wisiała na włosku. W doliczonym czasie gry bliski przelobowania goalkeepera ASM był Doumbia, lecz futbolówka poszybowała ponad bramką. Chwilę później przed identyczną szansą stanął Jovetić, lecz piłka obiła jedynie poprzeczkę.

Stade Louis II (Monako) 29.02.2020, godz. 20:00

Ligue 1 – 27. kolejka: AS Monaco – Stade Reims 1:1

Wissam Ben Yedder (k.) 31′ – Hassane Kamara 58′

Monaco: Lecomte – Henrichs, Glik (c), Badiashile, Ballo Toure – Bakayoko (Tchouameni 78′), Fofana, Golovin, Keita Baldé (Jovetić 65′)  – Slimaci, Ben Yedder

Reims: Rajković – Foket, Disasi, Abdelhamid, N’Clomande – Romao (c), Munetsi – Donis (Doumbia 80′), Dingome (Zeneli 85′), Kamara – Toure (Dia 67′)

Żółte kartki: Keita 55′, Tchouameni 81′ – Foket 29′,Romao 74′, Munetsi 84′