Ligue 1: Monaco wygrywa, asysta Glika

AS Monaco

Monaco z Kamilem Glikiem w składzie pokonał na wyjeździe 2:0 Bordeaux Igora Lewczuka. Bramki strzelali Balde Keita oraz Lemar.

Bordeaux, choć w tym sezonie jeszcze na własnym boisku nie przegrali to nie byli faworytami w starciu z Monaco. Pierwsza połowa była słaba, mało dynamiczna. Obie drużyny oddały w sumie trzy strzały celne.

Drugą połowę lepiej zaczęli mistrzowie Francji, co zwieńczyli bramką. Po stracie Malcoma, Monaco wyprowadziło kontrę. Moutinho odegrał z pierwszej piłki do Balde Keity, a Senegalczyk pod nieobecność Falcao strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie. Druga bramke padła w 65. minucie Lemar dostał kapitalnie podanie od Glika, popisał się  piękną indywidualną akcją i pokonał Costila. Obaj stoperzy reprezentacji Polski zagrali całe spotkanie. Monaco zbliżyło się do PSG na cztery punkty.