LOTTO Ekstraklasa: Remis Cracovii z Termaliką

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W drugim sobotnim meczu 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Cracovia zremisowała z Termaliką Niecieczą 1:1. Bramkę dla “Pasów” zdobył Michał Helik, natomiast dla gości trafił Vlastimir Jovanović.

Od pierwszych minut przewagę miała Cracovia. Najlepszą okazję stworzył sobie Jakub Wójcicki, który próbował przelobować bramkarza gości, ten jednak nie dał się zaskoczyć. Chwilę później kolejną szansę mieli gospodarze. Po indywidualnej akcji, nad bramką uderzył Javier Hernández. Potem do głosu zaczęła dochodzić Termalica. Po strzale Patrika Mišáka z rzutu wolnego, piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na początku drugiej części gry, obraz nie zmienił się. Najgroźniejszą sytuację w drużynie gości, miał Łukasz Piątek. Piłka po jego strzale z ostrego kąta, powędrowała nad poprzeczką. Cracovia odpowiedziała dopiero 20 minut przed końcem meczu. Po dośrodkowaniu Jakuba Wójcickiego, strzał Miroslava Čovilo przeleciał obok bramki. Kibice w Krakowie w końcu zobaczyli bramkę. Po zagraniu Mateusza Szczepaniaka, bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Helik.

Po tym golu, gospodarze chyba poczuli się zbyt pewnie, i tak jak w meczu z Sandecją stracili bramkę. Po podaniu Patrika Mišáka piętą, Łukasz Piątek uderzył w słupek, a do pustej bramki trafił Vlastimir Jovanović.

Ostatecznie w Krakowie padł remis i obie drużyny zanotowały trzeci mecz z rzędu bez porażki.