Ligue 1: Ekipa Glika górą w starciu z drużyną Lewczuka

e-billet.org

AS Monaco wygrywa mecz 29. kolejki Ligue 1 z drużyną Girondins Bordeaux 2-1! Bardzo dobry mecz po obu stronach barykady rozegrali Kamil Glik i Igor Lewczuk. Bohaterem meczu zdecydowanie został Kylian Mbappe Lottin, który zaprezentował świetną dyspozycję przed rewanżem z Manchesterem City w Lidze Mistrzów.

Pierwsza połowa meczu na Stade Louis II w Księstwie Monaco nie była zbyt porywająca. Zdecydowaną przewagę w praktycznie każdym elemencie osiągnęła ekipa gospodarzy, którzy mimo braku Radamela Falcao, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych dzielnie atakowała bramkę strzeżoną przez Cedrica Carrasso. Przewagę Monaco w pierwszej części gry potwierdziły choćby statystyki posiadania piłki, według której podopieczni Leonardo Jardima mieli piłkę przy sobie przez 63% czasu gry. Jedyną żółtą kartką w pierwszych czterdziestu pięciu minutach został ukarany Brazylijczyk Fabinho.

Druga połowa to kontynuacja dominacji gospodarzy, ale do 68 minuty nic z tego nie wynikało. Wtedy to właśnie do akcji wkroczył Kylian Mbappe Lottin, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z głębi pola i strzelił gola na 1:0. Sześć minut później Monaco podwyższyło wynik spotkania na 2:0 po pięknym golu zza pola karnego Joao Moutinho. Dwie minuty później Bordeaux dokonało potrójnej zmiany i na boisku pojawili się Menez, Ounas i Rolan. Ten ostatni przywrócił nadzieję drużynie gości na choćby punkt po koszmarnym zachowaniu Subasicia przed polem karnym, co świetnie wykorzystał Urugwajczyk i wpakował piłkę do pustej bramki. Polscy kibice mogą być zadowoleni z gry dwójki naszych reprezentantów, Kamila Glika i Igora Lewczuka, którzy zaprezentowali bardzo dobrą dyspozycję przed meczem eliminacji mistrzostw świata, który 29. marca Polska zagra z Czarnogórą. W samej końcówce meczu kontuzji doznał Radamel Falcao, który urazu pachwiny. Nie wiadomo jednak na razie, jak groźna jest ta kontuzja.