Ważne zwycięstwa Hull i Bornemouth

afcb.co.uk

Piłkarze Hull City zwyciężyli Swansea City 2-1, a bohaterem gospodarzy został Omar Baye Niasse. W innym spotkaniu rozgrywanym o tej samej porze ,,Wisienki” z Bornemouth pokonały West Ham 3-2.

Worek z bramkami na KC Stadium rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. W 69. minucie na prowadzenie zespół ,,Tygrysów” wyprowadził Niasse, który wykorzystał świetne podanie od Abela Hernandeza. Drugą bramkę Senegalczyk zdobył dziewięć minut później. Tym razem asystował mu Ahmed Elmohamady. Honorowe trafienie dla gości zdobył Alfie Mawson.

Ciekawiej było na południu Anglii. Tam gospodarze tylko w pierwszej połowie zmarnowali dwa rzuty karne, a dokładniej w 9. oraz 37. minucie meczu. Pierwszą ,,jedenastkę” chybił Joshua King. Jego strzał minął lewy słupek bramki strzeżonej przez Darrena Randolpha. Do drugiego rzutu karnego podszedł Benik Afobe, lecz jego strzał bez trudu obronił golkiper West Hamu. Była to fatalnie wykonana ,,jedenastka”.  Między pierwszym, a drugim wskazaniem przez sędziego na wapno padły dwa trafienia. Pierwsze autorstwa Michaela Antonio, który otworzył wynik spotkania w 10.minucie. Strzałem z półobrotu nie dał szans Arturowi Borucowi. W 31. minucie wyrównał Joshua King.

Po przerwie norweski pomocnik ,,Wisienek” wyprowadził swój zespół na prowadzenie. King świetnie ustawił się w polu karnym, w momencie gdy wykonywany był rzut wolny dla Bornemouth. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Andre Ayew. Asystował mu Samuel Byram, lecz całą akcję napędził świetnym podaniem Pedro Obiang. Zwycięskiego gola dla Bornemouth w doliczonym czasie gry zdobył Joshua King, czym skompletował hat-tricka w dzisiejszym spotkaniu.

Były to istotne trzy ,,oczka” zarówno dla Hull, jak i Bormenouth. Zespół Eddiego Howe’a oddala się od strefy spadkowej, a ,,Tygrysy” z Hull gonią znajdujące się tuż nad kreską Crystal Palace.

Hull City – Swansea City 2:1(0:0)

Bornemouth – West Ham 3:2 (1:1)