Ligue 1: Bramkostrzelny wieczór na Stade Geoffroy-Guichard. Lyon rozbił AS Saint-Étienne

leprogres.fr

W meczu wieńczącym 21. kolejkę Ligue 1 Uber Eats, Olympique Lyon rozbił na wyjeździe AS Saint-Étienne 0:5 (0:2). Dwie bramki dla gości zdobył były piłkarz Wisły Kraków, Marcelo.

Piłkarze Lyonu strzelanie rozpoczęli w 16. minucie. Na listę strzelców wpisał się Tino Kadewere, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Siedem minut później piłka po mocnym strzale z dystansu Maxence Caquereta (Lyon) trafiła w poprzeczkę. Lyon, który od pierwszego gwizdka sędziego prowadził grę, drugą bramkę zdobył na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy. Piłkę, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, do bramki skierował Marcelo. Dla byłego piłkarza m.in. Wisły Kraków to pierwsza ligowa bramka od trzech sezonów.

Po zmianie stron goście jeszcze trzykrotnie pokonali bezradnego w tym meczu Moulina. Po godzinie gry kolejne trafienie zaliczył Marcelo, który strzałem głową nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Osiem minut później Tino Kadewere wbiegł w pole karne, przełożył piłkę na lewą nogę i precyzyjnym strzałem po ziemi umieścił futbolówkę w siatce. W 82. minucie wynik spotkania przypieczętował Denis Bouanga, który skierował piłkę do własnej bramki.

21. kolejka Ligue 1 Uber Eats, 24.01.2021, Stade Geoffroy-Guichard

AS Saint-Étienne – Olympique Lyon 0:5 (0:2)

16. Kadewere, 36. Marcelo (Dubois), 59. Marcelo (Dubois), 68. Kadewere (Depay), 82. Bouanga (sam.)

AS Saint-Étienne: Moulin (C) – Sissoko (46. Nordin), Kolodziejczak, M. Camara, Trauco (69. Sow) – Moueffek, Douath, Neyou (76. Youssouf) – Gabard (46. Bouanga) – Hamouma, Abi (69. Aouchiche)

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (89. Bard), Marcelo, Denayer, De Sciglio – Caqueret, Mendes (86. Diomande), Bruno (90. Gusto) – Kadewere (85. Slímání), Depay (C), Toko Ekambi (86. Cherki)

Żółte kartki: 54. Kolodziejczak (SET), 74. Hamouma (SET), 84. Bouanga (SET) – 23. Bruno (LYO)

Sędziowie: B. Bastien – F. Haquette, H. Zakrani