Liga turecka: Derby Stambułu na remis

Galatasaray (Twitter)

W meczu 26. kolejki tureckiej Super Lig, Galatasaray SK zremisowało na własnym stadionie z Besiktasem JK 0:0.

Większość światowych rozgrywek dopadł koronawirus, w związku z tym najlepsze ligi są zawieszone. Nie oznacza to jednak, że nikt nie gra. W jednym z ciekawszych dzisiejszych meczów Galatasaray podejmowało u siebie Besiktas. Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy zajmowali trzecie miejsce i w przypdku wygranej pozostaliby na tym trzeci miejscu, bo do liderującego Trabzonsporu i drugiego Basaksehriu tracą cztery punkty. Besiktas z kolei jest na szóstej pozycji, ewenutalna wygrana pozwoliłaby im awansować o jedno miejsce wyżej.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Domagoj Vida, ale uderzył bardzo niecelnie. Znacznie bliżej zdobycia bramki po rzucie rożnym było Galatasaray, nieznacznie jednak pomylił się Ryan Donk. Bramkarza Besiktasa próbował pokonać też Sofiane Feghouli, lecz uderzył zbyt słabo i Loris Karius nie miał problemów ze złapaniem piłki. W doliczonym czasie gry jeszcze z rzutu wolnego strzelał Jean Michael Seri, ale uderzył tuż obok bramki i do przerwy w Derbach Stambułu mieliśmy remis.

Na początku drugiej połowy prowadzenie Galatasaray mógł dać Radamel Falcao, ale uderzył tuż obok bramki. Ze strony Besiktasu świetną okazję na zdobycie bramki miał Georges Kévin N’Koudou, który strzelał z kilku metrów, świetnie jednak interweniował Fernando Muslera. Z każdą minutą zwiększała się przewaga gospodarzy, brakowało tylko bramki. W 78. minucie takową mógł zdobyć Feghouli, lecz z w sytuacji sam na sam strzelił minimalnie niecelnie. Końcówka spotkania przyniosła jeszcze jedną okazję na gola dla podopiecznych Fatiha Termia, Henry Onyekuru jednak strzelił w trybuny i ostatecznie mecz Galatasaray z Besiktasem zakończył się bezbramkowym remisem.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane i żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi, druga natomiast to zupełna kontrola Galatasaray i strzały oddawane na bramkę Kariusa, niestety nie okazały się celne i gospodarze mogą dopisać sobie tylko punkt.