Liga Narodów: Norwegia show, sensacyjny skład Czechów na Szkocję

Erling Braut Håland

Erling Braut Håland (Norwegia U-20) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W dywizji B w grupie 1 i 2 rozegrano wczoraj po dwa spotkania w każdej z nich. Najbardziej może się rzucić w oczy wysoka wygrana Norwegii z Irlandią Północną, a także grad goli w Austrii.

W grupie pierwszej dywizji B swoje spotkania toczyły między sobą Austria z Rumunią oraz Irlandia Północna z Norwegią. Pierwsze z nich zakończyło się zwycięstwem gości 3:2, co pozwoliło zadomowić się ekipie Mirela Radoia na fotelu lidera. Austria będzie musiała udowodnić swoją wartość w kolejnych spotkaniu przeciwko Irlandii Północnej. Jeśli faktycznie posiadają taką siłę jaką zaprezentowali to podobnie jak Norwegia nie powinni mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Irlandczycy zaprezentowali się fatalnie i już po 20. minutach gry na tablicy wyników było 1:3! Po zmianie stron gra nie uległa poprawie, a Norwegowie strzelali im kolejne bramki. Dubletem pochwalić się mogą niezawodny w BVB Erling Halland oraz Alexander Sorloth – napastnik Trabzonsporu.

W drugiej grupie doszło do małej sensacji, ale zapowiadana była ona już wcześniej. Cała kadra Czech musiała udać się na przymusową kwarantannę z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników sztabu szkoleniowego i trenera. Ponieważ reprezentacji groził walkower zdecydowano powołać się “na cito” zawodników występujących tylko w lidze czeskiej. Pomimo tego, że ci zawodnicy nie byli ze sobą zgrani zaprezentowali się na tle Szkocji całkiem dobrze. Już po 12. minutach prowadzili 1:0, ale Szkoci dość szybko zdołali doprowadzić do wyrównania. Niestety w drugiej połowie przez błąd jednego z pomocników goście otrzymali rzut karny, który potem wykorzystali. Do końcowych minut nie udało się odwrócić losów tego starcia. Z kolei Izrael w doliczonym czasie zdołał odrobić stratę z 14. minuty i doprowadził szczęśliwie do remisu.