Liga Narodów: Francja triumfatorem (Wideo)

Francja

W niedzielny wieczór poznaliśmy drugiego w historii triumfatora Ligi Narodów.

Francja pokonała w finale Hiszpanię. Chociaż przegrywała już 0:1 po golu Mikela Oyarzabala. Wtedy też rozpoczęły się jakiekolwiek emocje w tym spotkaniu, bowiem dość długo czekaliśmy na okazje podbramkowe.

Z prowadzenia “La Roja” cieszyła się niecałe dwie minuty. W narożniku pola karnego z piłką znalazł się Karim Benzema, który oddał precyzyjny strzał przy przeciwległym słupku bramki Unaia Simona. Natomiast w 80. minucie Hernandez posłał prostopadłe podanie do Kyliana Mbappe, który wykorzystał sytuację sam na sam i Francja prowadziła 2:1.

Wcześniej w Turynie Włosi wywalczyli trzecie miejsce, pokonując Belgów.

Francja to drugi w historii zwycięzca Ligi Narodów. Dwa lata temu triumfowała Portugalia.

10.10.2021, godz. 20:45, finał Ligi Narodów

Hiszpania – Francja 1:2 (0:0)

Karim Benzema (66), Kylian Mbappe (80)- Mikel Oyarzabal (64).

Hiszpania: Unai Simon – Cesar Azpilicueta, Aymeric Laporte, Eric Garcia, Marcos Alonso – Gavi (75. Koke), Sergio Busquets, Rodri (84. Pablo Fornals) – Ferran Torres (84. Mikel Merino), Pablo Sarabia (61. Yeremi Pino), Mikel Oyarzabal.

Francja: Hugo Lloris – Benjamin Pavard (79. Leo Dubois), Jules Kounde, Raphael Varane (43. Dayot Upamecano), Presnel Kimpembe, Theo Hernandez – Paul Pogba, Antoine Griezmann (90+2. Jordan Veretout), Aurelien Tchouameni – Karim Benzema, Kylian Mbappe.

Żółte kartki: Hiszpania – Aymeric Laporte; Francja – Paul Pogba, Jules Kounde, Kylian Mbappe.

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).