Liga Mistrzów: Zwycięstwo SSC Napoli w Niemczech

sscnapoli.it

Piłkarze SSC Napoli pokonali Eintracht Frankfurt (2:0) po golach Victora Osimhena oraz Giovanniego Di Lorenzo.

Giacomo Raspadori był jedynie wyłączony z kadry Napoli z powodu urazu łydki. Luciano Spalletti zatem postawił na najsilniejsze ogniwa na Eintracht, który jednym z najjaśniejszych zespołów w LM jesienią. – Mają więcej doświadczenia niż my w meczach. „Eintracht jest bardzo agresywny, ale potrafi też szybko się cofnąć. Ze względu na jakość w Europie bardzo trudno jest ciągle grać na połowie przeciwnika – mówił włoski szkoleniowiec.

W 37. minucie Kevin Trapp wspaniałą interwencją zatrzymał przy rzucie karnym Kwiczę Kwaracchelię. W 40. minucie Włosi dopięli swego, a autorem gola był Nigeryjczyk Victor Osimhen po asyście Hirvinga Lozano. W 56. minucie Gruzin przegrał sam na sam akcję z golkiperem i wyraźnie nie był to jego dzień. W 65. minucie po składnej akcji lidera Serie A, do siatki trafił Giovanni Di Lorenzo i przed rewanżem Neapolitańczycy zdobyli ważną zaliczkę.