Liga Mistrzów: Zasłużone zwycięstwo Chelsea

Hakim Ziyech

źródło: twitter.com/ChelseaFC

Rewanżowe spotkanie okazało się formalnością dla ekipy Thomasa Tuchela, która stłamsiła i zasłużenie wyeliminowała Atletico Madryt.

Chelsea zdominowała pierwszą połowę meczu, co przyniosło rezultat w 34. minucie. Kai Havertz rozpoczął kontratak zagraniem do Timo Wernera, napastnik ruszył lewą stroną boiska i wyłożył futbolówkę do Hakima Ziyecha, który pokonał Jana Oblaka. Goście po stracie gola zaatakowali gospodarzy, jednak nie udało im się doprowadzić do wyrównania i po 45. minutach przegrywali 1:0.

Druga część spotkania wyglądała podobnie jak pierwsza. Zespół ze Stamford Bridge dominował, groźne strzały oddali Werner i Ziyech. Atletico zaatakowało dopiero w ostatnich 15. minutach meczu. Podopieczni Diego Simeone, niestety dla widowiska, szybko pozbawili się szansy na pokonanie The Blues. Stefan Savić uderzył łokciem Antonio Rüdigera, za co zasłużenie obejrzał czerwoną kartkę. W końcówce widowiska piłkarze z Londynu wyprowadzili kolejny, zabójczy kontratak. Christian Pulisic podaniem uruchomił wprowadzonego minutę wcześniej Emersona, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Atleti i podwyższył wynik na 2:0.

Chelsea awansowała do kolejnej rundy Ligi Mistrzów kosztem bezbarwnych Los Colchoneros.