Liga Mistrzów: Wymarzony powrót Arkadiusza Milika, awans SSC Napoli

Milik

90min.com

Piłkarze SSC Napoli odnieśli pewne zwycięstwo na własnym stadionie z belgijskim KRC Genk (4:0). Hat-trick dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik, który wrócił po miesiącu nieobecności z powodu kontuzji.

Włoskie media są przekonane, iż pożegnanie z Carlo Ancelottim jest już przesądzone, a następcą zostanie Gennaro Gattuso, który spotkał się prezesem klubu Aurelio De Laurentiisem. Dziewięć meczów bez kompletu punktów miało przesądzić o przyszłości Włocha. Zawodnicy z Włoch przystępowali do meczu z dziewięcioma punktami w grupie E i remis dawało awans do fazy pucharowej bez oglądania się na rywali.

Już w trzeciej minucie Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców wykorzystując fatalny błąd golkipera, który niefrasobliwie wyprowadził piłkę spod własnego pola karnego. W 26. minucie Giovanni Di Lorenzo z prawej strony zacentrował do Milika, a ten z prawej nogi wpakował futbolówkę do siatki. Tuż przed przerwą rezultat raz jeszcze podwyższył reprezentant Milik wykorzystując rzut karny. Wynik w drugiej połowie ustalił Belg Dries Mertens.