LM: Awans Chelsea

W ostatniej kolejce fazy grupowej Chelsea przed własną publicznością pokonała Lille 2:1 i awansowała do 1/8 Ligi Mistrzów. Bramki dla gospodarzy zdobyli Abraham i Azpilicueta, dla gości trafił Remy.

Pierwsza połowa przebiegła pod zdecydowane dyktando Chelsea, która próbowała wykorzystać jak najszybciej swoją przewagę. Swojego szczęścia próbowali Pulisić i Kante, ale w obu przypadkach piłka minęła nieznacznie bramkę, a raz bramkarz zanotował bardzo dobrą interwencję. W 19. minucie Chelsea wyszła na prowadzenie, Willian zagrał wzdłuż bramki, a nogę dołożył Abraham i było 1:0. Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony meczu udało się podwyższyć wynik. W 35. minucie po dośrodkowaniu Emersona, bramkę zdobył Azpilicueta.

Znakomicie mogła rozpocząć się druga połowa dla gospodarzy. Uderzenie Puliscia i Williana obronił Maignan, powinno być 3:0.  W 79. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Jej autorem okazał się były zawodnik The Blues Remy, który strzałem pod poprzeczkę wlał niepokój w serca kibiców Chelsea. W 88. minucie Batshuayi mógł podwyższyć wynik i zamknąć kwestię awansu, ale jego strzał z półobrotu poszybował nad bramką.