LM: Liverpool przypieczętował wyjście z grupy

Liga Mistrzów

Liga Mistrzów (Champions League) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Do ostatniej serii gier fazy grupowej Ligi Mistrzów Liverpool nie był pewny wyjścia z grupy. “The Reds” ostatecznie przypieczętowali awans, pokonując Red Bull Salzburg 2:0.

Mimo kilku okazji podbramkowych i dobrego tempa na gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Gdy już padły, to w przeciągu dwóch minut. Najpierw w 57. minucie Sadio Mane popisał się znakomitą akcją na skrzydle. Wtarł się w pole karne i dograł do Naby’ego Keity, który bez problemu wpakował piłkę do siatki. Chwilę potem Mohamed Salah wykorzystał fatalny błąd jednego z defensorów, minął go i bramkarza, by z ostrego kąta strzelić do pustej bramki. Liverpool wygrywa po dwóch szybkich ciosach i awansuje dalej.

10.12.2019, godz. 18:55, Salzburg, 6. kolejka Ligi Mistrzów

Red Bull Salzburg – FC Liverpool 0:2 (0:0)

Keita 57′, Salah 58′

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Kristensen, Onguéné, Wöber, Ulmer (C) – Szoboszlai (89′ Ashimeru), Junuzović (68′ Daka), Mwepu – Minamino – Hwang Hee-chan, Häland (75′ Okugawa)

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Lovren (53. Joe Gomez), V. van Dijk, Robertson – Wijnaldum, J. Henderson (C), Keïta (87. Origi) – M. Salah, Firmino (75. Milner), Mané

Żółte kartki: Mane (Liverpool)