Liga Mistrzów: Wygrana Chelsea po dreszczowcu w końcówce

Kai Havertz

chelseafc.com

We wtorkowym meczu grupy E Ligi Mistrzów, Chelsea pokonała na wyjeździe Stade Rennais 1:2. Londyńczycy bramkę gwarantującą zwycięstwo zdobyli w doliczonym czasie gry.

Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Callum Hudson-Odoi. W 22. minucie młody Anglik dobiegł do piłki z podania, które wykonał Mason Mount po świetnym kontrataku i strzałem z bliska pokonał bramkarza. Na początku drugiej połowy Timo Werner podwyższył prowadzenie gości. Radość londyńczyków była jednak przedwczesna. Gol nie został uznany, ponieważ 24-letni napastnik w momencie oddania strzału był na pozycji spalonej. Gospodarze nie dali za wygraną, tworząc sobie kolejne groźne sytuacje bramkowe. Jedną z nich wykorzystał Sehrou Guirassy, doprowadzając do wyrównania w 85. minucie. Decydujący głos należał jednak do Chelsea. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę dającą trzy punkty zdobył Olivier Giroud. Francuz przejął odbitą piłkę w polu karnym i strzałem głową pokonał bramkarza.