Liga Mistrzów: Wygrana Chelsea nad austriackim Salzburgiem

W 5. kolejce Ligii Mistrzów londyńska Chelsea pokonała na na wyjeździe RB Salzburg 2:1.

Grupa E, w której znajdują się takie zespoły jak: Chelsea, RB Salzburg, Milan i Dinamo Zagrzeb to jedna z najbardziej wyrównanych grup w tej edycji Ligii Mistrzów. Mecz między dwoma najwyżej punktowanymi zespołami – Chelsea oraz Salzburg – to był idealny moment na wyodrębnienie faworyta do przejścia do 1/8 finału.

Mecz rozpoczął się o godzinie 18:45 na stadionie Red Bull Arena.

Starcie otworzył Mateo Kovačić strzelając bramkę dobrze spisującemu się bramkarzowi Salzburga, Philippowi Köhnowi, w 23. minucie meczu. Podopieczny Grahama Pottera wykorzystał zamieszanie w polu karnym i doprowadził do prowadzenia drużyny z Chelsea.

Wyrównanie meczu przyszło chwilę po drugiej połowie. W 48. minucie Junior Adamu strzelił gola po kontrze Salzburga; asystował mu Maximilian Wöber.

Zamknięcie wyniku meczy nastąpiło w 64. minucie po pięknym golu Kaia Havertza.

Przed utratą kolejnego gola drużynę Salzburg uratował strzelec gola Junior Adamu, wybijając piłkę z linii bramkowej po dośrodkowaniu piłki po rzucie rożnym.

Chelsea – RB Salzburg (2:1)

Mateo Kovačić 23′, Kai Havertz 64′ – Junior Adamu 48′

RB Salzburg: Köhn – Wöber (Ulmer 78′), Pavlovic, Fernandes, Dedic – Gourna-Douath – Kjaergaard, Seiwald – Sucic (Sesko 78′) – Okafor (Simic 78′), Adamu (Kameri 82′).

Chelsea: Arrizabalaga – Cucurella, Silva, Chalobah – Sterling (Mount 88′), Kovacic (Loftus-Cheek 68′), Jorginho, Pulisic (Azpilicueta 75′) – Gallagher (Ziyech 88′) – Aubameyang (Broja 75′), Havertz.