Liga Mistrzów: Villarreal z awansem do fazy grupowej! Atalanta spada do LE

Villarreal

Dziś o 19.00 rozegrano zaległy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Atalanta podejmowała Villarreal. Żółta Łódź Podwodna wygrała we Włoszech 3:2, czym zapewniła sobie awans do fazy pucharowej.

Już w 3. minucie goście rozpoczęli strzelanie za sprawą uderzenia Arnauta Danjumy. Dani Parejo posłał doskonałe podanie w pole karne, a napastnik Villarrealu wykończył je z dużą precyzją. Gospodarze próbowali wyrównać, ale bezskutecznie. Tymczasem tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Etienne Capoue, który wywalczył sobie pozycję i trochę miejsca, a następnie strzelił wprost na bramkę Musso. W 51. minucie gry trzeciego gola dla podopiecznych Unai’a Emerego zdobył ponownie Arnaut Danjuma. Wydawało się, że jest już po wszystkim, że Atalanta nie zagra na wiosnę w Lidze Mistrzów, jednak wcale tak łatwo broni nie złożyli. Straty zaczęli odrabiać w 71. minucie, a impuls dał Ruslan Malinovsky. Kilka chwil później gola kontaktowego zdobył Duvan Zapata, tym samym zapewnił, że ostatnie 10. minut było napięte. Gospodarze dążyli do wyrównania, jednak tym razem Pau Torres i spółka w defensywie zachowali się pewnie i nie dopuścili do straty kolejnej bramki. Wynik nie uległ już zmianie.