Liga Mistrzów: Ultrasi Milanu przygotowują się na gorący powrót Gianluigiego Donnarummy

Donnarumma

Zdjęcie: https://twitter.com/gigiodonna1

Według “Il Corriere della Sera”, ultrasi Milanu rzucą fałszywe banknoty w kierunku Gianluigiego Donnarummy podczas jutrzejszego meczu Ligi Mistrzów z PSG. Fani ubiorą też koszulki z numerem 71, co w tradycji neapolitańskiej oznacza człowieka bez wartości.

24-letni golkiper rozwinął się w Milanie, w którym zadebiutował mając zaledwie 16 lat. Został wówczas najmłodszym debiutantem tego klubu od 30 lat. W 2021 roku, Donnarumma przeniósł się do gwiazdorskiego Paris Saint-Germain.

Będzie to pierwsze spotkanie Włocha ze swoim byłym klubem na San Siro. Wcześniej występował w Mediolanie w koszulce reprezentacyjnej. Kibice Milanu wygwizdali Donnarummę, ale przyjęcie we wtorek wieczorem będzie jeszcze ostrzejsze.

Media we Włoszech nieco ujawniły, jakie powitanie kibice zgotują bramkarzowi PSG. Ultrasi przygotowali fałszywe banknoty, które podczas meczu rzucą w stronę bramki, w której będzie stać Donnarumma.

Natomiast kibice z trybuny Curva Sud będą mieli na sobie także koszulkę z numerem 71, co według tradycyjnego neapolitańskiego “Smorfia” oznacza – Człowiek bez wartości. W Mediolanie włoski bramkarz jest postrzegany jako zdrajca mający obsesję na punkcie pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x