Liga Mistrzów: Salah i Mane prowadzą Liverpool do ćwierćfinału!

Liverpool

liverpoolfc.com

W rewanżowym starciu Liverpoolu z Lipskiem ekipa z Anfield zwyciężyła 2:0. Tym samym dzieki wygranej w pierwszej potyczce także 2:0 pewnie awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Obie ekipy rozegrały dobre zawody. Lipsk był bardziej zdeterminowany, ponieważ musiał szukać okazji do odrobienia strat z pierwszego spotkania. Przez długi czas mogło się wydawać, że to tylko kwestia czasu, ale Liverpool nie pozostał bierny na te wydarzenia. Podopieczni Jurgena Kloppa kreowali sobie kolejne akcje, ale do przerwy piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce.

Dopiero w drugiej połowie “gospodarze” tego meczu pokazali swoją piłkarską jakość odkładając tym samym wszelkie problemy w lidze angielskiej. W 71. minucie na prowadzenie Liverpool wyprowadził Mohamed Salah, który wykorzystał zagranie od Diogo Joty. Zaledwie trzy minuty później na tablicy wyników było już 2:0! Tym razem na listę strzelców wpisał się Sadio Mane po dośrodkowaniu od Divocka Origiego. The Reds pewnie awansowali do następnej fazy rozgrywek, a swojego rywala poznają już niebawem.